وزیر اقتصاد گفت: طبق مصوبه هیات دولت صدور مجوزهای ثبت محور ظرف ۷۲ ساعت از طریق درگاه ملی مجوزها امکان‌پذیر شده است.

خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع خبرنگاران گفت: جلسات مستمر با انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و کارآفرینان در خصوص شناسایی مشکلات و موانع تولید برگزار شده و این جلسه که با حضور  مجمع کارآفرینان  برگزار شد حاکی از آن بود که  تولیدکنندگان اهتمام به حل مشکلات خود توسط دستگاه ها از جمله گمرک و سازمان امور مالیاتی داشتند.

وی بیان کرد:  این تولیدکنندگان در خصوص واگذاری شرکت ها و زیر مجموعه های بانک ها به بخش خصوصی واقعی که دولت آن را در دستور کار خود قرار داده است، در جهت تسهیل واگذاری شرکت های دولتی اعلام آمادگی کردند.

خاندوزی  اظهار کرد: موضوع تنوع بخشیدن به روش های تامین مالی مانند استفاده بیشتر از اوراق گام و روش های  مبتنی بر فکتورینگ  ضمانت نامه های شرکت ها که کمک کار  جاری سنتی بانک ها باشد و همچنين  تنوع  بخشیدن به روش های  تعهد ارزی که باید انجام شود،  بررسی شد همچنین بررسی شد بتوانیم از طرق مختلف تسهیل واردات طلا در کشور و سرمایه گذاری در این بخش  داشته باشیم.

وزیر اقتصاد بیان کرد: با توجه به مصوبه ای که اخیرا هیات دولت در موضوع تفکیک میان مجوزهای تایید محور وثبت محور داده است و هفته آینده ابلاغ  می شود،  مجوزهای ثبت محور  با ساده ترین روش بعد از ۷۲ ساعت از طریق درگاه ملی مجوزها صادر می شود.

او گفت:  جلسات سازنده ای بین نمایندگان اتحادیه و سازمان مالیات برگزار شد. موج خبری کاذبی در  هفته گذشته  چرخیده  بود که باعث سوء تفاهم شده بود که در همین زمینه و به منظور بررسی سیاست های جدید در حوزه مالیات طلا و حل وفصل این مسئله جلسه ای با حضور  روسای اتحادیه برگزار خواهیم کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار