معاون صندوق بیمه اجتماعی روستائیان گفت: بدهی دولت به صندوق تا بیش از ۲۵ همت برآورد می‌شود که قسمتی از آن در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده است.

ذبیح‌الله عابدینی معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: توجه ویژه به روستائیان و عشایر در دو سال اخیر چشمگیر بوده به گونه‌ای که پرداختی به صندوق از ابتدای دولت مردمی سیزدهم تاکنون (۲ سال و سه ماه) بیش از ۱۵ سال قبل از آن بوده‌ است؛ به عبارتی وصولی صندوق از دولت طی دو سال و سه ماه بیش از دریافتی در طول ۱۵ سال گذشته است.

 وی افزود: وصولی از دولت در ۹ ماهه امسال از کل بودجه دریافتی سال گذشته ۸۰ درصد بیشتر بوده و پیش‌بینی می‌شود وصولی از دولت در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۳۰ درصد رشد داشته‌ باشد.

عابدینی اظهار کرد: از ابتدای تأسیس صندوق علاوه بر پرداخت هزینه‌های اداری و تشکیلاتی و پرداخت مستمری، مستمری‌بگیران، ارزش دارایی‌های صندوق که منافع آن متعلق به آحاد بیمه‌شدگان بوده بیش از۱۰ برابر ارقام وصولی برآورد می‌شود.

وی گفت: بدهی دولت به صندوق تا پایان امسال، بیش از ۲۵ همت برآورد می‌شود که با توجه به تأکید قانونگذار در ماده ۲۹ قانون برنامه هفتم قسمتی از آن در بودجه سال آینده پیش‌بینی شود.

برچسب ها: عشایر ، بیمه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار