وزارت بهداشت اعلام کرد؛

مردم فریب تبلیغات غیرواقعی فروش صندلی رشته‌های پزشکی را نخورند

وزارت بهداشت اعلام کرد: هموطنان فریب تبلیغات غیر واقعی در خصوص اخذ مجوز از وزارت بهداشت، برای فروش صندلی در رشته های پزشکی را نخورند، با سودجویان از طریق مراجع قضایی برخورد خواهد شد.

معاونت آموزشی وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هموطنان فریب تبلیغات غیر واقعی در خصوص اخذ مجوز از وزارت بهداشت، برای فروش صندلی در رشته‌های پزشکی را نخورند و با افراد یا شرکت‌های سودجو در این زمینه از طریق مراجع قضائی برخورد خواهد شد.

در متن این اطلاعیه آمده است: «هموطنان و والدین، فریب تبلیغات موهوم و غیر واقعی در خصوص فروش صندلی رشته‌های پزشکی را نخورند و موارد مرتبط را به مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت گزارش کنند.

پذیرش در رشته‌های علوم پزشکی داخل کشور فقط از طریق کنکور سراسری امکانپذیر بوده و هیچ دانشگاه دولتی یا خصوصی مجوز پذیرش از طرق دیگر را ندارد.

عده‌ای سودجو با عنوان شرکت و دانشگاه خصوصی داخلی و یا خارجی مدعی اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جذب دانشجو خارج از مسیر کنکور سراسری و اخذ شهریه هستند که صحت نداشته و تحت پیگرد حقوقی و قانونی قرار گرفته اند.

ضمناً ارزشیابی مدارک دانشجویان ایرانی خارج از کشور در رشته‌های علوم پزشکی فقط در اختیار معاونت آموزشی وزارت متبوع بوده و به هیچ شرکت، سازمان و دانشگاهی تفویض نشده است.»

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
Austria
ناشناس
۱۲:۳۱ ۲۵ دی ۱۴۰۲
دست از سر پزشکی بردارید این رشته هم آدم خودش رو داره.نخبه ها باید وارد بشن.والا بخدا بازی با جون آدمیزاد دیگه مسخره بازی نیست.بذارید هیبت حرفه پزشکی حفظ بشه.حداقل مردم اطمینان کنن به پزشک و دانش و تخصصش.نه اینکه هر کی از راه رسید و اعلام آمادگی کرد بفرما پزشک شو.
-
ناشناس
۰۷:۰۶ ۲۰ دی ۱۴۰۲
هیچ شایعه ای را تا تکذیب نشده باور نمی کنم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۴۶ ۲۰ دی ۱۴۰۲
خیلی مواظب باشید من چند نفر میشناسم تا خرخره سرشون کلاه گذاشته اند ، کلاهبرداران افرادی را در دانشگاه‌ها دارند و شما فریب ارتباط ظاهری با آن افراد را می‌خورید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۱۹ ۲۰ دی ۱۴۰۲
برا پایمال کردن حق مظلوم و کمک به ظالم هزار راه و هزاران تبصره وجود داره. یک نمونه اش براتون مثال می زنم والدینی بصورت صوری طلاق گرفتن پسرشون را از معاف سربازی کردن فرستادنش خارج از کشور پزشکی بخواندبعد از یکی دو سال براش صندلی دانشگاه دولتی خریدن عین واقعیت هست. جنگ بشود بچه های قشر متوسط جامعه تکه تکه می شوند راهپیمایی و رای گیری باشه باز قشر متوسطه و پایین جامعه پای کار و میدان هستن. ولی قوانین حکومت و دولت ... طرفدار اغنیاست.
من که خونم برود پای نظام ایستادم.
اما این راهش نیست که یه سری جوان عیاش ....از خدا بی خبر بشوند پزشک مملکت.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۲ ۱۹ دی ۱۴۰۲
فروش صندلی واقعیت داره .تقلب مثل روز روشنه کسائی و میشناسم رفتن دانشگاه که شاخام زده بیرون فردا اینا میخوان فارقالتحصیل بشن وای به حال نظام آموزشی وسازمان سنجش ایران
Iran (Islamic Republic of)
علی
۰۶:۱۲ ۲۰ دی ۱۴۰۲
شما خودت نخبه ای
کلمه فارغ التحصیل نمیتونی بنویسی!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۷ ۱۹ دی ۱۴۰۲
پزشکی بخونند که افسرده بشند و خودکشی کنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۵ ۱۹ دی ۱۴۰۲
بله
صندلی برای آقا زاده هاست
Iran (Islamic Republic of)
عطا دهقانی
۲۳:۲۸ ۱۹ دی ۱۴۰۲
با سلام و احترام
خیانت هایی که در این کشور روا داشته اند از جمله تساهل در جلسات آزمون نهایی دبیرستانها و لو رفتن سوالات قبل از جلسات امتحانات نهایی دوازدهم و لوس شده کنکور به خاطر فروش سوالات قبل از کنکور و فروش صندلی از سوی مقامات و مسئولین ذیربط و صاحب نفوذ و رانتداران ما را از این ممکلت مایوس کرده اند و تمام زحمت کشان عرصه جنگ و انقلاب را شدیدا نگران کرده اند در بعضی از شهرستانها وضعیت مدیریت کنکور زشت و زننده هست که هر کسی که پول داشته باشد میتواند از سد کنکور بگذرد و رشته های تاپ قبول شود از قوه قضاییه سازمان سنجش خواستار برخورد جدی و ممانعت از این عمل شنیع هستیم و اما سهیه وزارت علوم وبهداشت باید برداشته شود مگر اینها چیکار میکنند که سایر کارمندان نمیکنند .حذف کنید این رانتهای زشت و زننده را که حالمان بهم میخورد از این وضعیت اسفناک
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۵ ۱۹ دی ۱۴۰۲
ننگ و مرگ بر پزشکان بی حجاب
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۸ ۲۵ دی ۱۴۰۲
آمین یا رب العالمین
Iran (Islamic Republic of)
یار خدا
۲۲:۲۱ ۱۹ دی ۱۴۰۲
امیدواریم فروش صندلی دروغ باشد و دانش آموزان ممتاز بر این صندلی ها بنشینند تا حق کسی ضایع نشود .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۷ ۲۵ دی ۱۴۰۲
من خودم استاد دانشگاه هستم.. تا حالا یک نفر هم تحت عنوان فروش صندلی و بدون کنکور وارد کلاس پزشکی نشده است..اینها ترفند جدید کلاهبرداران است.
آخرین اخبار