تشریح دستاوردهای «پویش ملی سلامت» در پیشگیری از بیمارهای قلبی

معاون فنی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستاورد‌های «پویش ملی سلامت» در پیشگیری از بیماری‌ها و مرگ و میر بیماران را تشریح کرد.

عباس علیپور معاون فنی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس یک تحلیل اپیدمیولوژیک به شرط پیگیری بیماری‌های شناسایی شده افراد در «پویش ملی سلامت» موجب کاهش بسیار زیاد بیماری‌های قلبی و متعاقب آن مرگ و میر‌ها طی پنج سال آینده در کشور خواهد شد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های «پویش ملی سلامت» کاهش ۷۰ هزار فوتی ناشی از بیماری‌های دیابت، پرفشاری خون و بیماری‌های قلبی طی پنج سال آینده در کشور باشد.

معاون فنی معاونت بهداشت وزارت بهداشت با بیان این که «پویش ملی سلامت» موجب ارتقای مشارکت مردمی و حضور بسیار زیاد افراد در مراکز بهداشتی وزارت بهداشت شد، تصریح کرد: این مشارکت گسترده و غربالگری‌های انجام گرفته در زمینه پرفشاری خون و دیابت موجب کاهش ۲۲۵ هزار حادثه قلبی و عروقی در افراد جامعه طی سال‌های آینده خواهد شد.

به گفته دکتر علیپور تقویت شبکه به عنوان یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری یکی دیگر از دستاورد‌های «پویش ملی سلامت» بود که با افزایش حضور مردم در مراکز بهداشتی از سه طریق یعنی ارسال پیامک، مشارکت مردمی در پویش و بهره گیری از ظرفیت رسانه ها، محقق شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار