معاون بهره‌برداری شرکت آب منطقه ای گفت: موجودی سدهای تهران معادل ۲۶۰ میلیون مترمکعب است.

راما حبیبی معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: ما متولی تامین آب استان تهران هستیم و از طریق سد‌های پنجگانه و حفر چاه به کمک آب‌های زیرزمینی آب مورد نیاز استان تهران را تامین می‌کنیم. در سال‌های گذشته کمبود منابعی که داشتیم در چند سال اخیر خشکسالی را پشت سر گذاشتیم.

او افزود: در سال جاری با تلاشی که انجام شد یک ساعت قطعی در اب نداشتیم و این تأمین به صورت پایدار انجام شده است و تقاضا داریم مشترکان با صرفه جویی آب به میزان ذخیره آب در پشت سد‌ها کمک کنند.

او در خصوص منابع آبی کشور در مقایسه با سال گذشته گفت: حجم آبی که در حال حاضر در مخازن سد‌های کشور وجود دارد، معادل میزان آب پشت سد‌ها در گذشته است و به صورت رقم در حدود ۲۶۰ میلیون مترمکعب است. پیشبینی ما این است که در ماه‌های آتی بارندگی بهتری داشته باشیم و مشکلی برای تامین آب وجود نداشته باشد.

حق آبه تهران از سد لار ۳۳۰ میلیون مترمکعب در سال است که در حال حاضر ۱۷۰ میلیون مترمکعب آن قابل تأمین است. با تکمیل این پروژه تمام این مقابله تأمین می‌شود.

حبیبی برداشت بی‌رویه از منابع زیرزمینی را یکی از عوامل بروز فرونشست دانست و گفت: سطح آب زیرزمینی در دشت تهران نسبت به درازمدت، افت ۴۵ سانتیمتری داشته است.

وی افزود: میزان بارش‌های تهران در سال آبی جاری تا امروز ۶۴ میلیمتر بوده که نسبت به متوسط آمار درازمدت کاهشی ۴۳ درصدی را نشان می‌دهد. البته این امار نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۲ ۰۵ بهمن ۱۴۰۲
بازم رحم و رحمت خدا به بنده های ناشکر و ... اگه. بارون دست دلال ها می افتاد. قطره ایی معامله میشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۷ ۰۴ بهمن ۱۴۰۲
خدا را شکر این دو سه روز اخیر بارندگیها خوب بوده و امیدواریم برف هم بباره
آخرین اخبار