عضو شورای مرکزی شریان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

احتمال ائتلاف بزرگ بین جریان انقلابی برای انتخابات مجلس ضعیف است

اسکندری گفت: با تداوم الگوی شخص‌محوری و سهمیه‌بندی فعلی احتمال ائتلاف بزرگ جریان انقلابی ضعیف است.

صالح اسکندری عضو هیات موسس و شورای مرکزی شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی (شریان) در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان ضمن اشاره به چهار راهبرد مقام معظم رهبری برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان اعم از مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت گقت: مردم با حضور گسترده در انتخابات ۱۱ اسفند سیلی محکمی به چهره دشمنان انقلاب اسلامی به‌خصوص آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهند زد.

وی با بیان اینکه در مولفه‌های اقتدار ملی، دشمن حریف برهم زدن امنیت ملی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی نشده، افزود: دشمن تلاش می‌کند با میلیون‌ها رسانه اینترنتی و دلسرد کردن مردم مولفه مشارکت سیاسی که یکی از مهمترین زیربنا‌های اقتدار ملی است را تضعیف کند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها بعد از ۷ اکتبر شکست سختی در منطقه خورده‌اند، اظهار کرد: دشمنان مردم ایران از طریق رسانه‌ها و عروسک‌های خیمه شب‌بازی خود در داخل با دلسرد کردن مردم درصدد هستند پس از انتخابات قلب تپنده جبهه مقاومت را هدف بگیرند، اما به حول و قوه الهی این رویای شوم را با حضور پرشور مردم در اقصی نقاط کشور به گور خواهند برد.

اسکندری با بیان اینکه انتخابات ۱۱ اسفند امسال زیر بمباران تبلیغاتی دشمن به مراتب مهمتر از انتخابات‌های دوران دفاع مقدس است که شهر‌ها زیر بمباران دشمن بعثی بودند، بیان کرد: این انتخابات قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی را در برابر نقشه‌ها، مکاید و بدسگالی‌های دشمنان افزایش می‌دهد.

عضو شورای مرکزی شریان با اشاره به صحنه رقابت در انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش رو گفت: انتخابات در این دوره بسیار شبیه به انتخابات مجلس هشتم است.

وی با بیان اینکه در انتخابات مجلس هشتم شاهد یک رقابت ۳ ضلعی بودیم که ۲ ضلع رقابت درون اصولگرایان و یک ضلع هم در بین اصلاح طلبان تعریف می‌شد، افزود: در انتخابات مجلس هشتم در تهران فهرست اصولگرایی که منتقد دولت مستقر بود به غیر از نامزد‌های مشترک با فهرست حامی دولت، توفیقی به دست نیاورد البته در کل کشور وضعیت کمی متفاوت بود.

اسکندری گفت: در این دور از انتخابات احتمال اینکه دو فهرست حامیان دولت آقای رئیسی و منتقدین دولت در بین اصولگرایان به رقابت بپردازند کاملا وجود دارد.

وی با اشاره به محوریت آقای قالیباف در جریان منتقد دولت در بین اصولگرایان اظهار کرد: فهرست حامی دولت متشکل از جریانات منتقد شورای ائتلاف اصولگرایان خواهد بود.

عضو شورای مرکزی شریان با بیان اینکه اصلاح طلبان در تهران با ائتلاف با برخی از میانه‌رو‌ها فهرست ۳۰ نفره می‌دهند، تصریح کرد: البته بعید است بتوانند بیش از آرای آقای مجید انصاری در انتخابات مجلس یازدهم که حدودا ۶۹ هزار رای بود، کسب کنند.

اسکندری با اشاره به احتمال تغییر حوزه انتخابیه آقای نوبخت از تهران به رشت بیان کرد: اصلاح طلبان به حوزه‌های شهرستانی بیشتر امیدوارند و برآورد تشکیل یک فراکسیون ۴۰ تا ۵۰ نفره را دارند.

وی به عدم نقش‌آفرینی آقای علی لاریجانی در تهران نیز اشاره کرد و گفت: سرمایه‌گذاری آقای لاریجانی بلندمدت و بیشتر بر روی شهرستان‌ها خواهد بود.

عضو شورای مرکزی شریان صحنه رقابت انتخابات مجلس دوازدهم در تهران را صحنه رقابت حامیان و منتقدان اصولگرای دولت رئیسی دانست و افزود: بنا به تجربه ۱۱ انتخابات گذشته حامیان دولت در دور اول دولت‌ها پیروز انتخابات خواهند بود.

وی همچنین موضوع ائتلاف بزرگ جریان انقلابی بر مبنای شاخص‌مداری را محتمل دانست و گفت: با تداوم الگوی شخص‌محوری و سهمیه‌بندی فعلی احتمال این ائتلاف بزرگ ضعیف است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۵ ۰۸ بهمن ۱۴۰۲
شما بنویسید جریان انقلابی.
ما میخوانیم ؛ انقلابی نما (البته نه همه )
Iran (Islamic Republic of)
ع
۰۸:۴۲ ۰۸ بهمن ۱۴۰۲
به خدا این حالتون رو دوست دارم از رو نمیرید طرف رو به خونه راه نمیدن مهمون هم با خودش میاره.
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۰۸:۰۴ ۰۸ بهمن ۱۴۰۲
پیام قبلی را جدی نگیرید برا پاچخواری نوشتم / یهو نیان بگیرنمون
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۰۸:۰۲ ۰۸ بهمن ۱۴۰۲
مجلس در صدر اموره / قبول دارید ؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۴ ۰۸ بهمن ۱۴۰۲
همه ائتلافها بدون مردم نمیشه عدم شرکت مردم در انتخابات این پیام رو بهتون داده اند
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۰۷:۵۳ ۰۸ بهمن ۱۴۰۲
مجلس ۵ سال حق بیمه ایی را که پرداخت کردیم از بین بردن / محال ممکنه که دیگه در انتخابات شرکت کنم
Iran (Islamic Republic of)
جان به لب
۰۷:۴۹ ۰۸ بهمن ۱۴۰۲
سنگ پای قزوین
آخرین اخبار