رئیسی در آیین دریافت استوارنامه سفیر جدید پاکستان تاکید کرد؛

ضرورت مقابله جدی با هرگونه فضاسازی در روابط ایران و پاکستان

رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد که با تلاش سفیر جدید کشور پاکستان گام‌های موثری در جهت توسعه روابط همه‌جانبه فیمابین این کشور و ایران برداشته شود.

سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز شنبه در آیین دریافت استوارنامه آقای «محمد مدثر تیپو» سفیر جدید پاکستان، با بیان اینکه دو کشور برادر ایران و پاکستان دارای پیوندهای ناگسستنی بوده و روابط آنان ریشه در دین، فرهنگ و تمدن مشترک دارد، به سیاست همسایگی و همگرایی در دولت مردمی اشاره و تصریح کرد: از نظر جمهوری اسلامی ایران، مرزها فرصتی برای تبادلات اقتصادی و ارتقای امنیت همسایگان هستند و لازم است از این فرصت در مقابل هرگونه عامل ناامنی حفاظت شود.

رئیس جمهور، امنیت پاکستان را امنیت ایران دانست و با اشاره به آثار و تبعات بسیار مخرب فعالیت گروهک‌های تروریستی دست‌نشانده آمریکا در منطقه طی سال‌های گذشته به ویژه در عراق و سوریه، حضور و فعالیت این جریان‌های تروریستی و نیابتی بیگانگان را تهدیدی برای همه کشورهای منطقه دانست و از همکاری منطقه‌ای برای مبارزه با تروریسم استقبال کرد.

رئیسی مرز میان جمهوری اسلامی ایران و پاکستان را فرصتی برای توسعه و آبادانی متقابل دانست و با اشاره به عزم و اراده مسئولان عالی دو کشور برای توسعه روابط در عرصه‌های مختلف به ویژه بخش‌های تجاری و اقتصادی، بر اجرایی شدن برنامه‌های مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم، مواد مخدر و جرایم سازمان‌یافته تأکید کرد.

رئیس جمهور همچنین با تأکید بر ضرورت مقابله جدی با هرگونه فضاسازی در روابط دو کشور، ابراز امیدواری کرد با تلاش سفیر جدید پاکستان در دوره مسئولیت در جمهوری اسلامی ایران، گام‌های موثری در جهت توسعه روابط همه‌جانبه فیمابین برداشته شود.

«محمد مدثر تیپو» نیز در این مراسم ضمن تمجید از مدیریت موثر و الهام‌بخش دکتر رئیسی در مدیریت روابط دو کشور، از نقشه راه مشخص رئیس جمهور ایران در ایجاد همگرایی و هم‌افزایی میان کشورهای منطقه استقبال کرد.

سفیر پاکستان همچنین بر اراده و تعهد مسئولان عالی کشورش نسبت به تحکیم روابط برادرانه با جمهوری اسلامی ایران تأکید و تصریح کرد: پاکستان به هیچ‌وجه اجازه نخواهد داد دشمنان از مرزهای دو کشور سوءاستفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: به رغم تلاش دشمنان و بدخواهان ایران و پاکستان برای ایجاد خدشه در روابط دو کشور، اما روابط ما تاریخی و راهبردی است و پاکستان آمادگی دارد تا فصل جدیدی از روابط برادرانه با ایران را بگشاید. مسئولان پاکستان خود را نسبت به حفظ امنیت نقاط مرزی و مقابله با هرگونه نا‌امنی در این مناطق متعهد می‌دانند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۰ ۰۸ بهمن ۱۴۰۲
پاکستان کشور آرومی الان پنجاه سالم چیزی از اینها نشنیدم اگر باهاش کاری نداشته باشی باهات کاری نداره خیلی منطقی هستن ما باید افتخار کنیم چنین همسایه ای داریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۴ ۰۷ بهمن ۱۴۰۲
کتک خوردی باهاش دوست شدی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۱ ۰۸ بهمن ۱۴۰۲
کی کتک خورده چرت میگی ؟ بگو کتک خورده اومده قول دوستی بده...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۴ ۰۷ بهمن ۱۴۰۲
حالا این پاکستان هم دیگه برای ما اینقدر مهم شده که هی پاچه خواریشو می کنید؟!

یعنی اینقدر میترسید؟!
خوب حمله نمی کردید دیگه !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۵ ۰۷ بهمن ۱۴۰۲
کدوم فضا سازی
یه موشک زدین انتقام سخت گرفتید و اونام انتقام سخت پلاس از شما گرفتند سریع و مقتدر
خودتون به جون هم افتادین نکنه کار انگلیس و امریکا بود فشار دادن ماشه شلیک ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۵ ۰۷ بهمن ۱۴۰۲
بابااین چه وضعشه ارز وطلاوسکه پاکستان بخوره توسرت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۹ ۰۷ بهمن ۱۴۰۲
ماجرای کشته شدن 9 تبعه غیر ایرانی در سراوان چیست؟بعضی خبر گزاری ها تیتر زده اند!!!!!!!!!!!!!
مرزهای شرقی هرکی هرکی شده ...
هیچ جای دنیا اینقدر اتباع نمی گیرد ، ته سیگار در بیمارستان گاندی کار کی بود ؟ عوامل پنجشیری نبوده؟
آخرین اخبار