معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن توسط بانک‌ها آغاز شده است.

  با حضور مدیرعامل بانک مسکن و مدیرعامل صندوق توسعه ملی قرارداد سه ساله سپرده گذاری دو میلیارد دلاری با هدف حمایت از طرح نهضت ملی مسکن امضا شد.

در این مراسم هادی عباسی معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: صندوق ملی توسعه به بخش مسکن و بخش حمل‌ونقل و دارایی کمک می‌کند تا  سرمایه آن به جریان بیفتد و این موضوع حتی به عرضه ارز هم کمک می‌کند.

او بیان کرد: بانک مسکن در اجرای پروژه مسکن ملی پیشرو بوده و بازوی توانمند وزارت راه‌وشهرسازی است  بنابراین باید سرمایه بانک مسکن تقویت شود چراکه مسئوليت  ساخت مسکن  را بر عهده  گرفته است.

وی افزود: بانک مسکن از سوی دیگر خانه دهک‌های پایین جامعه را پوشش می‌دهد و این موضوع مربوط به بحث عدالت است. در واقع یک بستر فراگیر تولید را پیش می‌برد، پس چرا دولت و وزارت راه و شهرسازی از آن حمایت نکند.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره افزایش ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن گفت: افزایش سرمایه بانک مسکن از روش‌های مختلفی قابل اجراست که می توان به دارایی های وزارت راه، مطالبات از دولت و... اشاره کرد.

عباسی از پیشنهاد ساخت ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن توسط بانک مسکن خبر داد و اضافه کرد: عملیات ساخت بیش از دو میلیون واحد نهضت ملی مسکن آغاز شده است، و ساخت مسکن هم باعث ایجاد اشتغال و هم کاهش تورم می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۶ ۰۸ بهمن ۱۴۰۲
دروغ دروغ دروغ
آخرین اخبار