مشکل تامین نهاده در مرغداری‌های چهارمحال و بختیاری وجود ندارد

مدیر طیور و زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: تنها مشکل تامین نهاده‌های دامی مربوط به ماه‌های مهر و آبان امسال بود.

سهیلا عسگری با اشاره به اینکه مشکل تامین نهاده در مرغداری‌های چهارمحال و بختیاری وجود ندارد، گفت: در حال حاضر تنها مشکل بحث حمل نهاده بوده که اندکی زمان‌بر است.

مدیر طیور و زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تنها مشکل تامین نهاده‌های دامی مربوط به ماه‌های مهر و آبان امسال بود، اظهار کرد: در حال حاضر نهاده در بازار موجود است و حتی تعداد شرکت‌ها برای تامین نهاده مرغداران افزایش یافته است.

وی افزود: از آذرماه تاکنون مشکلی در خصوص تامین نهاده وجود نداشته و تنها مشکل بحث حمل نهاده بوده که اندکی زمانبر است.


بیشتر بخوانید


عسگری اضافه کرد: هر مرغداری که جوجه‌ریزی را انجام دهد، براساس طول دوره جوجه‌ریزی سهمیه خاصی در سامانه بازارگاه برای آن شارژ می‌شود که می‌توانند نهاده را دریافت کند، ضمن اینکه به مرغداران توصیه می‌شود یک دوره نهاده مازاد داشته باشند تا اگر جوجه‌ریزی صورت گرفت، به دلیل زمانبر بودن در حمل نهاده مشکلی در این زمینه ایجاد نشود، البته تاکید به مرغدار استفاده از خوراک است که تاثیر مطلوبی بر رشد جوجه دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر کمبودی از لحاظ مرغ در بازار استان وجود ندارد و جوجه‌ریزی از ۱۵ دی ماه تا ۱۵ بهمن ماه امسال به گونه‌ای خواهد بود که مرغ شب عید تامین و مشکلی ایجاد نشود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار