خودروسازی تویوتا پس از اینکه سه ماهه سوم از پیش بینی‌ها فراتر رفت، پیش بینی سود سالانه خود را ۹ درصد افزایش داد.

پس از اینکه سود سه ماهه سوم تویوتا موتور به لطف ضعیف‌تر بودن ین در مقابل دلار و افزایش فروش از آنچه که تحلیلگران برآورد می‌کردند فراتر رفت، این خودروساز ژاپنی پیش بینی سود عملیاتی کل سال خود را نزدیک به ۹ درصد افزایش داد.

این افزایش ارقام پیش‌بینی فروش در حالی برای پرفروش‌ترین خودروساز جهان رقم می‌خورد که دیگر رقبا نسبت به رشد اندک فروش هشدار داده اند و به دلیل نبود تقاضا، تولید را کاهش داده اند. 

سهام تویوتا نیز افزایش پیدا کرده و با ۴.۸ درصد بیشترین رشد یک روزه در نزدیک به هشت ماه گذشته را رقم زده است. انتظار می‌رود این خودروساز ژاپنی که در زمینه خودرو‌های برقی باتری‌دار عقب مانده است، امسال به دلیل تقاضای قوی برای خودرو‌های هیبریدی از رقبا پیشی بگیرد.

 این شرکت ژاپنی پیش بینی سود خود را برای سال منتهی به مارس از ۴.۵ تریلیون پیش بینی شده قبلی به ۴.۹ تریلیون ین (۳۳ میلیارد دلار) افزایش داد که این رقم بالاتر از میانگین ۴.۶ تریلیوم ینی توسط تحلیلگران است.

فروش خودروهای هیبریدی این شرکت ۴۶ درصد افزایش یافت که به افزایش ۱۱ درصدی فروش کلی خودرو کمک کرد. هیبریدی‌ها حدود یک سوم از کل فروش بیش از ۱۰ میلیون خودروی برند‌های لوکس تویوتا و لکسوس را در سال گذشته به خود اختصاص دادند. ارز ضعیف‌تر ین که از پایان سال ۲۰۲۲ حدود ۱۰ درصد در برابر دلار سقوط کرده است، تأثیر فروش قوی تویوتا در جهان را تقویت کرد.

در حال حاضر حاشیه سود ۱۴ درصدی تویوتا بسیار بالانر از ۸.۲ درصد تسلا است، زیرا این خودروساز آمریکایی قیمت خودرو را در بازار‌های بزرگ از جمله آمریکا و چین کاهش داده است تا تقاضا را تقویت کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار