۳۷ داوطلب به ازای هر کرسی مجلس در استان بوشهر رقابت می‌کنند

رییس هیات نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در استان بوشهر گفت: تعداد نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی، چهار نفر است که با وجود ۱۵۰ داوطلب، به ازا هر کرسی نمایندگی ۳۷ نفر با هم رقابت می‌کنند.

خلیل رضایی روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت دهه فجر در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر اظهار کرد: شاهد تنوع سلیقه‌های سیاسی، اجتماعی، جایگاه علمی، مسؤولیتی و اقوام و قبایل مختلف در انتخابات هستیم.

وی افزود: با شروع نام نویسی انتخابات، ۴۹۵ نفر در استان بوشهر اقدام کرده که ۲۶۴ نفر ثبت نام خود را نهایی کردند.

رییس هیأت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در استان بوشهر تصریح کرد: از این تعداد ۱۲ نفر انصراف داده، ۱۱ نفر نیز شکایت خود را اعلام نکردند و در چند مرحله ۱۵۰ نفر تایید صلاحیت شده اند.

رضایی ادامه داد: تا ۲۰ بهمن ماه امکان تایید تعدادی از ۹۱ نفر تایید صلاحیت نشده وجود دارد.

رییس هیأت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در استان بوشهر بیان کرد: از برکات انقلاب اسلامی ایران می‌توان به ارتقای سطح بینش سیاسی مردم، گسترش اخلاق و معنویت در جامعه، استکبار ستیزی و ترویج بیداری اسلامی در سطح جهان اشاره کرد.

وی افزود: مشارکت و همراهی مردم با حکومت از برکات انقلاب اسلامی ایران است و مردم در خوشی‌ها و ناخوشی‌ها در کنار نظام و انقلاب بوده‌اند.

رضایی عنوان کرد: دشمن امروز به فکر جنگ سخت نیست و روی اندیشه‌ها، اعتقادات و باور‌ها تمرکز کرده و می‌خواهد مردم را نسبت به این نظام، انقلاب و آینده آن نا امید کند.

رییس هیات نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در استان بوشهر بیان کرد: دشمن تلاش دارد که با وارونه جلوه دادن واقعیت‌ها، تحریف وقایع و با ارائه روایت‌های نادرست بین مردم و نظام فاصله بیاندازد تا مردم نسبت به این نظام و انقلاب ناامید شوند.

وی با اشاره به جایگاه مهم و اثرگذار مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات موجب اقتدار کشور می‌شود و همه باید تلاش کنیم که زمینه مشارکت همگانی در انتخابات فراهم شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.