فعالیت ۶۲ هیات اجرایی انتخابات در استان اصفهان

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: ۶۲ هیات اجرایی انتخابات در استان اصفهان فعال است.

رئیس ستاد انتخابات استان در نشست خبری با خبرنگاران به آمادگی همه دستگاه‌های برای برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: ساختار برگزاری انتخابات منسجم است و اجرا با وزارت کشور است و ۶۲ هیات اجرایی در استان به این منظور فعالیت می‌کنند.


محمد رضا جان نثاری از ۳ هزار و ۱۶۱ شعبه اخذ رأی در استان ۲ هزار و ۴۸۶ شعبه شهری را شهری دانست و افزود: هزار و ۷۶۸ برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که ۷۴۳ نفر احراز صلاحیت و تایید شدند.


او گفت: احتمال دارد شرایط برای ۷ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تغییر کند و منتظر اعلام نهایی از شورای نگهبان هستیم.


جان نثاری افزود: دعوت و تبلیغات احزاب، گروه‌ها و تشکل‌ها برای افزایش مشارکت در انتخابات با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و ستاد انتخابات استان مانعی ندارد، اما تبلیغات زودهنگام نامزد‌ها تخلف است و با آن برخورد می‌کنیم.


او در پاسخ به این پرسش که آیا انتخابات شورای اسلامی شهر بهارستان برگزار می‌شود، گفت: روند برگزاری و نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا با نمایندگان مجلس است و به دلیل همزمانی انتخابات مجلس شورای اسلامی و به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه شائبه ای، انتخابات بهارستان سال ۱۴۰۴ برگزار می‌شود.


رئیس ستاد انتخابات استان با بیان این که در حوزه انتخابیه اصفهان ۲۹۶ نفر احراز صلاحیت و تایید شدند، افزود: انتخابات استان به صورت الکترونیکی برگزار نمی‌شود.


اوبا اشاره به اینکه ما فقط مجری انتخابات هستیم و گرایشی به هیچ نامزدی نداریم، گفت: همه باید مراقب حلیه دشمن باشیم چرا که به دنبال القای خود اکثریت پنداری هستند و سال گذشته در جریان اغتشاشات این موضوع را دنبال کردند، اما با حضور مردم ناکام ماندند.


جان نثاری ادامه داد: امسال هم همه راهپیمایی ۲۲ بهمن دیدند و حالا با مطرح کردن مشارکت پایین به دنبال عوام فریبی هستند، اما خود اکثریت پنداری دروغ است.


رئیس ستاد انتخابات استان تاکید کرد: آمادگی داریم هر ابهامی را در خصوص انتخابات شفاف کنیم و از همه رسانه‌ها خواهش می‌کنیم از ظرفیت خود برای وحدت و امنیت ملی و افزایش مشارکت استفاده کنند.


جان نثاری گفت: رسانه‌ها در انتخاب درست کمک دهند و مردم را تنها نگذارند و شاخص‌ها و تحلیل صحیح را اعلام کنند.


جان نثاری در پاسخ به این پرسش که آیا حضور دو نفر از اعضای هیات اجرایی در فرآیند اعلام لیست نامزد‌های یک جناح سیاسی تخلف است، گفت: این موضوع به اطلاع ما هم رسید و تذکر دادیم و اعلام کردیم این دو فرد از فعالیت در هیات اجرایی و فعالیت حزبی فقط یک گزینه را انتخاب کنند.


او  ادامه داد: تا زمانی که فرآیند انتخابات تکمیل نشود اسامی نامزد‌ها معرفی نمی‌شود و براساس قانون، دوم اسفند ماه لیست نهایی را اعلام می‌کنیم و گمانه زنی‌ها رسانه‌ها هم مانعی ندارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.