طرح «فجرانه» کالا برگ الکترونیکی به مدت سه ماه اجرا می‌شود

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: طرح «فجرانه» کالابرگ الکترونیکی از ۱۷ بهمن ماه آغاز شده و تا ۱۷ اردیبهشت سال آینده ادامه دارد.

بهروز رحیم زاده اظهار کرد: طرح ملی کالابرگ الکترونیکی با عنوان «طرح فجرانه» در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه‌بگیر با اولویت خانوار دهک‌های اول تا هفتم از ۱۷ بهمن‌ماه آغاز شده است و تا ۱۷ اردیبهشت سال آینده ادامه دارد.

او افزود: با اجرای این طرح، مبلغ ۲۲۰ هزار تومان به ازای هر فرد برای خرید ۱۱ قلم کالای اساسی به حساب سرپرست خانوار شارژ شده است. 

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در همین راستا برای سهولت خانوار‌ها اپلیکیشن و شبکه ملی اعتبار (شما) بر اساس هر کدملی راه‌اندازی شده است تا با استفاده از آن، شرایطی برای سرپرستان خانواده فراهم شود تا بتوانند مانده اعتبار یارانه خود را مشاهده کرده و همچنین فروشگاه‌های متصل به طرح و لیست اقلام را پیدا و از آن فروشگاه‌ها به صورت اعتباری خرید کنند.

رحیم‌زاده بیان کرد: حتی ممکن است برخی افراد در زمان مراجعه به فروشگاه، کارت‌شان را با خود همراه نداشته باشند که از همین رو کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* میزان اعتبار باقی‌مانده به فرد را نشان می‌دهد و همچنین با کدی که به فرد داده می‌شود، فرد می‌تواند با در اختیار قرار دادن آن کد به فروشنده، خرید خود را انجام دهد.

گفتنی است با توجه به اجرای این طرح برخی از مردم تصور کردند که طرح به مدت محدود اجرا می‌شود و همین امر سبب ازدحام در برخی از فروشگاه‌ها شده بود و در حالیکه طبق گفته مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل این طرح سه ماهه بوده و مردم می‌توانند در طول این سه ماه از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Germany
ناشناس
۰۴:۱۹ ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
چرا بعضی فروشگاهها پول میخان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۸ ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
سلام. وقت بخیر. در فروشگاه ها بخاطر این طرح ازدحام ایجاد شده، علاوه بر این طبق خبری که من خواندم نیاز نیست که پولی در حساب یارانه برای خرید باشد و تا سقف همان ۲۲۰ هزار تومان برای هر فرد میتوان خرید کرد، ولی در فروشگاه ها گفته میشود باید مبلغی هم در حساب موجود باشد تا خرید انجام شود. واقعا فقط میخوان سر مردم را هر دفعه به یه شکلی گرم کنن، الان هم دم انتخابات هست، به این مسایل اصلا اهمیتی داده نمیشه و پیگیری انجام نمیشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۱ ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
از یارانه کم میه یا نه