توجه به گردشگری یکی از برنامه‌های عملیاتی در استان همدان است

استاندار همدان گفت: توجه به گردشگری یکی از برنامه‌های عملیاتی در استان همدان است.

علیرضا قاسمی فرزاد در حاشیه بازدید از غرفه‌ی استان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران افزود: با توجه به بحران آب، کشاورزی نمی‌تواند محور توسعه‌ی استان باشد و تأکید می‌کنیم مسیر اقتصادی به سمت گردشگری سوق پیدا کند.

او تصریح کرد: حضور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران یکی از زمینه‌های جذب گردشگر و رونق این صنعت جذاب است و جانمایی غرفه، غرفه‌آرایی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها به شرط حفظ کیفیت از جمله موضوعات مورد تأکید ما بود که محقق شده است.

استاندار همدان گفت: همدان در ابتدای مسیر گردشگری قرار دارد و علاوه بر تمرکز بر گردشگری فرهنگی و اقتصادی باید در حوزه فناوری اطلاعات، توجه به علم و فناوری و دانشگاه‌های قدرتمند نیز تمرکز داشته باشیم.

علیرضا قاسمی فرزاد افزود: با وجود پزشکان حاذقی که در همدان حضور دارند، گردشگری سلامت در همدان از اهمیت بالایی برخوردار است و باید با توسعه‌ی زیرساخت‌های لازم، زمینه حضور گردشگر سلامت در استان را نیز فراهم کنیم.

او تصریح کرد: گردشگر مُبلغ است و باید فرهنگ گردشگرپذیر بودن را در استان تقویت کنیم و باید به دنبال جذب سرمایه‌گذار واقعی در همدان باشیم و در ارائه خدمات و زیرساخت‌ها بیش از پیش تلاش کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.