دریادار تنگسیری:

به توانمندی هوشمندسازی ‌شناور‌های‌ تندرو دست یافته‌ایم/ ۱۰۳ شرکت دانش‌بنیان شناورساز شدند

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر حمایت همه جانبه از دانش بنیان‌ها گفت: با کمک دانش‌بنیان‌ها ساخت انواع شناورهای تندرو را آغاز کرده‌ایم.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری صبح امروز در همایش ملی شناور‌های تندرو با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و تبریک اعیاد شعبانیه با بیان اینکه فرمانده کل سپاه بر برقراری ارتباط با دانشگاه و دانشجویان تاکید دارند اظهار داشت: ارتباط با جامعه علمی و جوانان دانشمند و نخبه که آینده کشور محسوب می‌شود از اولویت برنامه‌های نیروی دریایی سپاه است.

وی با بیان اینکه در همایش ملی شناور‌های تندرو جوانان رشته‌های مختلف دریایی مشارکت و حضور دارند تصریح کرد: نخستین همایش ملی شناور‌ها در بهمن سال ۱۳۸۹ با ۳۷ مقاله علمی برگزار شد و در ششمین همایش در سال ۱۳۹۸ تعداد مقاله‌های علمی به ۳۸۹ مقابله رسید.

فرمانده نیروی دریایی سپاه محور این مقاله‌ها راهبردی و واکنشی دانست و تصریح کرد: مقاله‌های همایش ملی شناور‌های تندرو نقش راهی برای نیروی دریایی سپاه است.

دریادار تنگسیری با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر توجه به فعالیت و تشکیل نیروی دریایی سپاه بر اساس تراز انقلاب اسلامی تأکیدات فراوانی دارند گفت: مرز انقلاب اسلامی فراتر از مرز کشورمان است.

وی با یادآوری خاطراتی از دوران ۸ سال دفاع مقدس با بیان اینکه آن دوران علیرغم امکانات و تجهیزات و سلاح‌های اندک در شرایط سخت، ولی اقتدار رزمندگان خدشه بر دشمن وارد کرد خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در دوران ۸ سال دفاع مقدس جزیره خارگ همواره مورد حمله هوایی دشمن بعثی قرار می‌گرفت که با تلاش و رشادت رزمندگان نگذاشتیم حتی یک روز صادرات نفت و فعالیت اقتصادی متوقف شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه از شکستن شدن هیمنه آمریکا در خلیج فارس خبر داد و بیان کرد: شهید نادر مهدوی و دیگر همرزمان نیروی دریایی سپاه در ۱۶ مهر سال ۱۳۶۶ در نبرد مستقیم ضربه مهلکی به آمریکا وارد کردند و این درحالی است که شهیدان اسدالله رئیسی و اسحاق دارا در عملیات ۲۹ فروردین ۱۳۶۷ در خلیج فارس در رویارویی مستقیم با نظامیان آمریکای جهانخوار اقتدار آفریدند.

دریادار تنگسیری با اشاره به اقتدار و توانمندی نیروی دریایی سپاه در شناورسازی پیشرفته و تندرو تصریح کرد: امروز نیروی دریایی سپاه بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی به توانمندی بالایی در هوشمندسازی شناور‌های تندرو دست یافته‌ایم.

‌وی با بیان اینکه شناور‌های ساخته شده به امکانات پیشرفته تجهیز شده است، اضافه کرد: جنس بدنه شناور‌های تندرو که در داخل کشور ساخته شده از کربن است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه از همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و بیان کرد: ۱۰۳ شرکت دانش‌بنیان در حوزه ساخت تجهیزات نیروی دریایی سپاه فعال شده و در مجتمع و موسسۀ صنعتی، دریایی شهید محلاتی سپاه در بوشهر شناور‌های بالاتر از ۶۸ متر ساخته شده است.

دریادار تنگسیری اضافه کرد: شرکت دانش‌بنیان ایرانی توانمندی  بالایی در ساخت شناور و تجهیزات دریایی با بدنه کربن و آلومینیوم دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.