از دستگیری سارق تا کشف ماسک های خارجی در فارس

مهم‌ترین حوادث ۲۹ بهمن ماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 مهم‌ترین حوادث روز یکشنبه ۲۹ بهمن ماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

دستگیری سارق و کشف ۲۰ فقره سرقت

فرمانده انتظامی خرمبید از دستگیری سارق حرفه‌ای اماکن خصوصی و کشف ۲۰ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ علی اکبر کریمی فرمانده انتظامی خرمبید، اظهار کرد: با توجه به وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی در محلات شهرستان خرمبید، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود: کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را آغاز کردند و با اقدامات فنی موفق شدند در این خصوص یک سارق حرفه‎ای و سابقه‌دار را شناسایی کنند.

فرمانده انتظامی خرمبید تصریح کرد: ماموران پس از هماهنگی قضایی به مخفیگاه متهم اعزام شدند و در عملیاتی منسجم وی را دستگیر و به مقر انتظامی دلالت دادند.

سرهنگ کریمی با بیان اینکه متهم در تحقیقات اولیه به ۲۰ فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کرد، گفت: سارق پس از تکمیل پرونده برای و سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.

عاقبت متهم

واژگونی ساینا با یک کشته و ۳ مجروح در محور فیروزآباد- قیروکارزین

رئیس پلیس راه شمالی استان فارس گفت: بر اثر واژگونی سواری ساینا در محور مواصلاتی فیروزآباد- قیروکارزین، یک نفر کشته و ۳ تن دیگر نیز مجروح شدند.

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی رئیس پلیس راه شمالی استان فارس اظهار کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع حادثه رانندگی در محور مواصلاتی فیروزآباد- قیروکارزین، بلافاصله ماموران پلیس‌راه به همراه عوامل امدادی برای بررسی موضوع به محل اعلامی اعزام شدند.

او افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد سواری ساینا از جاده منحرف و واژگون شده که بر اثر آن یکی از سرنشینان فوت و راننده و ۲ سرنشین دیگر نیز مجروح و جهت مداوا روانه بیمارستان شدند.

رئیس پلیس راه شمالی استان فارس با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان بی توجهی به جلو از سوی راننده تشخیص داده شده است، از رانندگان خواست ضمن رعایت همه قوانین راهنمایی و رانندگی با سرعت مجاز و مطمئنه رانندگی کنند تا شاهد وقوع اینگونه حوادث تلخ جاده‌ای نباشیم.

توقیف موتورسیکلت قاچاق در ارسنجان 

فرمانده انتظامی ارسنجان از توقیف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۵ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ خدابخش حسن زاده فرمانده انتظامی ارسنجان اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی هنگام گشت‌زنی در حوزه استحفاظی، به یک دستگاه موتورسیکلت سنگین بدون پلاک مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او بیان کرد: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد موتورسیکلت بدون مجوز و به صورت قاچاق وارد کشور شده است.

فرمانده انتظامی ارسنجان با بیان اینکه کارشناسان ارزش موتورسیکلت توقیفی را ۵ میلیارد ریال برآورد کردند، یادآور شد: عزم پلیس در برخورد با هنجار شکنان جدی است و قانون گریزان در انتظار برخورد قاطع و بدون اغماض پلیس باشند.

کشف ۴۵ کیلو تریاک و حشیش در شیراز

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس از کشف ۴۵ کیلوگرم تریاک و حشیش و دستگیری یک نفر در یکی از محله‌های شهرستان شیراز خبر داد. 

سرهنگ سیدجواد رضوی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند فردی در منزل خود اقدام به خرید و فروش تریاک می‌کند که موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران با هماهنگی مرجع قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند و در بازرسی از آن منزل، ۴۴ کیلوگرم تریاک و یک کیلوگرم حشیش را کشف و یک نفر متهم را نیز دستگیر کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت اطلاع از فعالیت سوداگران مرگ، آن را به پلیس ۱۱۰ گزارش دهند.

توقیف کامیون حامل بار قاچاق در کوار 

فرمانده انتظامی کوار از توقیف یک دستگاه کامیون و کالای قاچاق به ارزش ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال خبر داد. 

سرهنگ سیدرحمان هاشمی فرمانده انتظامی کوار بیان کرد: ماموران پلیس آگاهی کوار در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی، به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او ادامه داد: ماموران موفق شدند در بازرسی از این خودرو ۱۹ دستگاه کنسول بازی رایانه‌ای ایکس باکس خارجی قاچاق و بدون مدارک قانونی را کشف کنند.
فرمانده انتظامی کوار با بیان اینکه در این رابطه یک نفر دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شد، افزود: ارزش این محموله قاچاق برابر نظر کارشناسان، ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

کشف ماسک های خارجی قاچاق در کازرون

فرمانده انتظامی کازرون از توقیف ماسک‌های آرایشی و بهداشتی خارجی قاچاق به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی کازرون بیان کرد: ماموران انتظامی کنارتخته هنگام بررسی صحنه تصادف یک دستگاه وانت نیسان با سواری پراید در سطح حوزه استحفاظی، متوجه مقادیر زیادی کالای قاچاق در خودرو می‌شوند.

او ادامه داد: ماموران در بازرسی از سواری پراید ۷ هزار عدد ماسک آرایشی و بهداشتی خارجی قاچاق را کشف کردند.

فرمانده انتظامی کازرون با بیان اینکه کارشناسان ارزش این محموله را ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: قبل از حضور پلیس راننده پراید متواری و تلاش برای دستگیری او ادامه دارد.

راهکار‌های پلیس برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت 

فرمانده انتظامی اقلید توجه به هشدار‌های پلیس را در جهت پیشگیری از وقوع جرم موثر دانست.

سرهنگ لطف اله محمدی فرمانده انتظامی اقلید توجه به هشدار‌های پلیس را در جهت پیشگیری از وقوع جرم موثر دانست و گفت: شرایط و فضای مناسب یکی از علل اصلی سرقت است که مالکان موتورسیکلت با توجه به توصیه‌های پلیس می‌توانند بستر پیشگیری از وقوع سرقت را فراهم کنند.

۱-از رها کردن موتورسیکلت در مکان‌های خلوت و کم تردد خودداری کنید.

۲- هیچگاه موتورسیکلت خود را بدون قفل و زنجیر رها نکنید.

۳- سعی کنید تا آنجا که امکان دارد موتورسیکلت خود را هنگام پارک در محل پر رفت و آمد و دارای روشنایی کافی پارک کنید.

۴- در هنگام ترک موتورسیکلت سوییج آن را بردارید و حتی برای لحظه‌ای آن را روشن نگذارید.

۵- با نصب قفل کمک در چرخ جلو ضریب ایمنی موتورسیکلت را بالا ببرید.

۶- از پارک موتورسیکلت در خارج از منزل برای مدت طولانی بخصوص در شب جدا خودداری کنید.

۷- در صورت خراب بودن جا سوئیجی سریعا نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

۸- از زنجیر مناسب و قفل‌های کتابی جهت قفل کردن موتورسیکلت استفاده کنید.

۹-در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک سریعا آن را به مرکز فوریت‌‎های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنید.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی محله محور در زرین‌دشت 

فرمانده انتظامی زرین‌دشت در تشریح عملکرد پلیس طی یک ماه گذشته از کشف ۳۵ فقره سرقت و دستگیری ۱۵ سارق خبر داد.

سرهنگ حمیدرضا صالحی‌فرد فرمانده انتظامی زرین‌دشت اظهار کرد: پلیس شهرستان زرین‌دشت با بسیج همه امکانات و جلب مشارکت مردمی در جهت ارتقای امنیت اجتماعی محله محور، مبارزه با سارقان و سوداگران مرگ را به صورت مستمر در دستور کار خود قرار داده است.

او ادامه داد: ماموران پلیس طی یک ماه اجرای طرح، ۱۵ سارق را دستگیر و ۳۵ فقره سرقت اعم از کابل و سیم برق، شیرآلات و لوله، اماکن خصوصی، داخل خودرو و قطعات را کشف کردند. 

فرمانده انتظامی زرین‌دشت بیان کرد: دستگیری ۹ خرده فروش مواد مخدر، جمع آوری ۱۰ معتاد متجاهر، دستگیری ۳۰ متهم تحت تعقیب، توقیف ۲۲ دستگاه موتورسیکلت و خودرو متخلف از نتایج این طرح بود.

این مقام انتظامی گفت: تلفن ۱۱۰ در همه ساعات شبانه روز آماده دریافت هرگونه گزارش از سوی شهروندان است.

دستگیری سارق محتویات خودرو در زرقان

فرمانده انتظامی زرقان از دستگیری سارق و کشف ۱۰ فقره سرقت محتویات داخل خودرو در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ بیژن بارسالاری فرمانده انتظامی زرقان، اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو در حوزه استحفاظی کلانتری ۲۵ لپویی، بررسی موضوع جهت شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او افزود: ماموران انتظامی تحقیقات خود را آغاز کردند و با اقدامات فنی موفق شدند در این خصوص یک سارق را شناسایی و آن را در مخفیگاهش دستگر کنند.

فرمانده انتظامی زرقان با بیان اینکه متهم در بازجویی اولیه به ۱۰ قفره سرقت محتویات داخل خودرو اقرار کرد، گفت: سارق برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

دستبند بر دست متهم

 کشف پوشاک قاچاق در شهرستان مهر

فرمانده انتظامی مهر از کشف انواع کالای قاچاق به ارش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ بهادر رزمجویی فرمانده انتظامی مهر بیان کرد: در جهت مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران انتظامی به یک سواری پژو مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او گفت: پس از هماهنگی با مراجع قضایی در بازرسی از سواری پژو، ۲۷۷ ثوب پوشاک زنانه و مردانه قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی مهر با بیان اینکه راننده دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد، گفت: ارزش اموال مکشوفه طبق نظر کارشناسان مربوطه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

سرقت خودرو در کازرون و کشف در پاسارگاد 

فرمانده انتظامی پاسارگاد از کشف سواری پژو پارس مسروقه در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ علی زنگنه نیا فرمانده انتظامی پاسارگاد، اظهار کرد: ماموران یگان امداد این فرماندهی درجهت اجرای طرح امنیت محله محور، هنگام گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک سواری پژو پارس برخورد که دستور ایست صادر و آن را با اقدامات فنی متوقف کردند.

او بیان کرد: مأموران انتظامی پس از بررسی پلاک از سامانه پلیس آگاهی مطلع شدند که این خودرو سابقه سرقت از حوزه پاسگاه تنگ چوگان شهرستان کازرون دارد.

فرمانده انتظامی پاسارگاد با بیان اینکه سارق خودرو پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد، از مالکان وسایط نقلیه خواست تا اتومبیل خود را به لوازم ایمنی ضد سرقت مانند سیستم دزدگیر، قفل فرمان، قفل پدال، سوئیچ مخفی و سایر لوازم بازدارنده از سرقت مجهز کنند.

کشف کفش قاچاق در فراشبند

فرمانده انتظامی فراشبند از کشف کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ کرامت اله برومندی فرمانده انتظامی فراشبند اظهار کرد: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس آگاهی فراشبند حین کنترل محور‌های مواصلاتی به یک خودرو پژو ۴۰۵ مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: ماموران در بررسی از این خودرو ۸۰ جفت کفش خارجی قاچاق و بدون مدارک گمرکی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی فراشبند تصریح کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار