بهره‌مندی ۵ هزار نفراز خدمات بخش قلب بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد

در ده ماه امسال ۵ هزار و ۲۱۲ نفر از خدمات تخصصی بخش قلب بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد بهره‌مند شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: هزار و ۱۶۶ آنژیوگرافی، ۳۶۴ آنژیوپلاستی و ۱۲۴ عمل قلب باز بخشی خدمات ارایه شده بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد بوده است.
دکتر عبدالله کبریایی افزود: در این مدت، ۳ هزار و ۵۴۸ نفر نیز در این بخش بستری بوده و از خدمات این بخش برخوردار شده اند.
وی با اشاره به اینکه بیماران بخش قلب از خدمات پاراکلینیکی اکوکاردیوگرافی نیز بهره‌مند شده اند، گفت: در مجموع اکوکاردیو گرافی برای ۴ هزار و ۷۴۱ بیمار بستری و ۵۶۳ بیمار سرپایی انجام شده که بخشی از آن‌ها بیماران بخش قلب بوده اند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه از زمان راه اندازی اکوترنس اکوفاژیال یا اکومری، ۱۰ اکومری نیز انجام شده است، گفت: با این روش تشخیصی، تصاویر متحرک با کیفیت بالایی از قلب و عروق خونی ایجاد و برای بیماران نیازمند جراحی قلب باز و بیماران دارای اختلال دریچه ای، برای تشخیص دقیق‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه دپارتمان قلب بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد، دارای به روزترین تجهیزات و امکانات متعدد تشخیصی و درمانی است، بیان کرد: خدمات این بخش با تعرفه دولتی به بیماران ارائه می‌شود و از تحمیل هزینه‌های سنگین درمان به بیماران و یا مراجعه آن‌ها به دیگر استان‌ها ممانعت می‌کند.
دکتر کبریایی گفت: دپارتمان قلب بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) بجنورد از جمله مراکز تخصصی درمانی خراسان شمالی است که با به روزرسانی تجهیزات و خدمات، با توجه به نیاز‌ها و خواسته‌های درمانی مردم در حال ارائه خدمت است.

برچسب ها: عمل ، بیمارستان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.