کلاهبرداری از ۵۷ نفر در شیراز

فرمانده انتظامی استان فارس از دستگیری فردی خبر داد که در شیراز با شیوه و شگرد خاص از ۵۷ نفر کلاهبرداری کرده بود.

سردار رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس اظهار کرد: در پی وصول چندین فقره پرونده و طرح شکایت شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنان توسط یک نفر، رسیدگی به موضوع پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

او ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد که فردی با هویت معلوم با ادعای داشتن نفوذ در شرکت‌های خودروسازی و توانایی دریافت خودرو به قیمت درِ کارخانه و خارج از قوانین و ضوابط، اقدام به خرید چند دستگاه خودرو با قیمت بازار کرده و به تعدادی از افراد واگذار می‌کند.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی مشخص شد متهم در یکی از شهرستان‌های استان فارس مخفی شده که در نهایت کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی و پلیسی او را در مخفیگاهش شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

سردار حبیبی با بیان اینکه متهم در بازجویی‌های پلیسی به جرم ارتکابی اقرار کرد، افزود: تا کنون ۵۷ نفر از شکات علیه این متهم طرح شکایت کرده اند و مبلغ ۵۹ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال از این شهروندان کلاهبرداری شده است.

فرمانده انتظامی استان فارس به شهروندان توصیه کرد: قبل از انجام هر گونه معامله، تحقیقات لازم در خصوص صحت و سقم موضوع انجام و از مراکز معتبر و ذی صلاح استعلامات لازم را دریافت کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار