از خالی کردن حساب بانکی مادر تا توقیف تویوتا ۶۰ میلیارد ریالی در فارس

مهم‌ترین حوادث ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 مهم‌ترین حوادث روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

توقیف تویوتا ۶۰ میلیارد ریالی قاچاق در شیراز

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان فارس از کشف یک دستگاه وانت تویوتا خارجی قاچاق به ارزش ۶۰ میلیارد ریال در شهرستان شیراز خبر داد. 

سرهنگ احمدرضا خرم رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان فارس، با بیان اینکه مبارزه با معضل قاچاق و ورود غیرمجاز هرگونه کالا به کشور یکی از اولویت‌های ماموریتی پلیس است، اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان هنگام گشت‌زنی در سطح شهر شیراز به یک خودرو وانت تویوتا مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: در بررسی اولیه و استعلام از سامانه پلیس مشخص شد شماره موتور و شماره شاسی خودرو دستکوب و اتاق غیر فابریک و وانت تویوتا به صورت غیرقانونی وارد کشور شده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان فارس با بیان اینکه ارزش خودرو برابر نظر کارشناسان ۶۰ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: پرونده مقدماتی تشکیل و مالک برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی معرفی شد.

کشف ۳ تن عدس قاچاق در خرمبید

فرمانده انتظامی خرمبید از کشف ۳ هزار کیلوگرم عدس خارجی قاچاق در بازرسی از یک دستگاه کامیون خبر داد. 

سرهنگ علی‌اکبر کریمی فرمانده انتظامی خرمبید بیان کرد: ماموران این فرماندهی هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه کامیون حامل بار عدس مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو ۳ هزار کیلوگرم عدس خارجی قاچاق و خارج از چرخه قانونی توزیع را کشف کردند.

فرمانده انتظامی خرمبید با اشاره به اینکه ارزش محموله کشف شده بنا بر اعلام نظر کارشناسان، ۳ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: راننده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

دستگیری سارق و اعتراف به ۸ فقره سرقت در لامرد

فرمانده انتظامی لامرد از دستگیری سارق و کشف ۸ فقره سرقت از اماکن خصوصی و کابل برق خبر داد.

سرهنگ محسن لشکری فرمانده انتظامی لامرد بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت از اماکن خصوصی و کابل برق در سطح شهرستان لامرد، شناسایی و دستگیری سارق در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

او ادامه داد: مأموران پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی و پلیسی سارق را شناسایی و در مخفیگاهش دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی لامرد با بیان اینکه متهم در بازجویی اولیه به ۸ فقره سرقت از اماکن خصوصی و کابل برق اقرار کرد، گفت: سارق برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

عاقبت متهم

شارژ غیرمجاز با حساب بانکی مادر

فرمانده انتظامی شهرستان فسا گفت: عامل یک ساله برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی شاکی، فرزند او بود.

سرهنگ فرهاد آراوند فرمانده انتظامی شهرستان فسا اظهار کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده قضایی با موضوع برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب شاکی به مدت یک سال، رسیدگی به پرونده در پلیس فتا شهرستان آغاز شد.

او ادامه داد: در بررسی تخصصی مستندات موجود، تراکنش‌های انجام شده گویای استفاده مبالغ در خرید شارژ اینترنت و شارژ اکانت بازی رایانه‌ای بود.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه تحقیقات فنی پلیس، با مشخص شدن خط تلفن همراه متهم، انگشت اتهام به سمت فرزند نوجوان شاکی رفت؛ او که به حساب‌های بانکی شخصی مادرش دسترسی داشته، طی یکسال، مبالغ مختلفی را برداشت کرده است.

سرهنگ آراوند به خانواده‌ها توصیه کرد ضمن برقراری روابط دوستانه با فرزندان خود و پرهیز از تحقیر و مقایسه آنان با دیگران، بر عملکرد فرزندانتان نظارت بیشتری داشته باشید.

اجرای طرح ارتقای امنیت محله محور در اقلید

فرمانده انتظامی اقلید از اجرای طرح ارتقای امنیت محله محور در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ لطف‌اله محمدی فرمانده انتظامی اقلید اظهار کرد: به منظور اجرای طرح برخورد با مخلان نظم و با هدف توسعه احساس امنیت، طرح ارتقای امنیت اجتماعی با بهره‌گیری حداکثری از توان انتظامی و عملیاتی ماموران این شهرستان با قدرت و جدیت طی یک ماه گذشته اجرا شد.

او ادامه داد: در این رابطه ماموران موفق شدند ضمن جمع‌آوری و دستگیری ۴۲ نفر معتاد و خرده فروش، ۳۵ کیلوگرم انواع موادمخدر را نیز کشف کنند.

سرهنگ محمدی تصریح کرد: دستگیری ۱۲ نفر سارق و کشف ۲۱ فقره انواع سرقت، توقیف ۱۰۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف، کشف ۲۲ هزار و ۴۱۰ پاکت سیگار قاچاق و کشف یک دستگاه خودرو سرقتی از دیگر نتایج اجرای این طرح‌ها بود.

کشف کالا‌های قاچاق در پاسارگاد

فرمانده انتظامی پاسارگاد از اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ علی زنگنه نیا فرمانده انتظامی پاسارگاد بیان کرد: طرح مبارزه با قاچاق کالا به منظور برخورد با وارد کنندگان و حاملان کالای قاچاق توسط پلیس آگاهی این شهرستان به اجرا درآمد.

سرهنگ زنگنه‌نیا با بیان اینکه در اجرای این طرح‌ها ۳ دستگاه اتوبوس و وانت نیسان حامل بار توقیف شد، تصریح کرد: در بازرسی از این خودرو‌ها یک دستگاه موتورسیکلت پاکشتی، ۱۵ دستگاه لوازم خانگی شامل تلویزیون، ماشین ظرفشویی و لباسشویی، آسیاب برقی، جارو برقی و بخارپز قاچاق و بدون اسناد مثبته گمرکی کشف شد.

او با اشاره به اینکه در این خصوص رانندگان برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند، از شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه قاچاق کالا و افراد هنجارشکن و متخلف، مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا در کمترین زمان نسبت به شناسایی و دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.

دستگیری سارق و کشف خودرو سرقتی در مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از کشف کامیون سرقتی دارای سابقه سرقت از شیراز در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشید زینلی فرمانده انتظامی مرودشت بیان کرد: در پی اعلام سرقت یک دستگاه کامیون در شهر شیراز و اعلام به همه شهرستان‌ها، بلافاصله ماموران انتظامی شهرستان مرودشت موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران کلانتری ۱۲ بعثت هنگام گشت‌زنی و کنترل محور‌های مواصلاتی و معابر درون شهری، خودرو سرقتی را شناسایی و آن را توقیف کردند.

سرهنگ زینلی با بیان اینکه راننده دستگیر و با تشکیل پرونده برای ادامه تحقیقات تحویل پلیس آگاهی استان شد، از شهروندان خواست ضمن رعایت هشدار‌های انتظامی، استفاده از تجهیزات بازدارنده و پرهیز از پارک وسایل نقلیه خود در معابر بدون روشنایی، در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوکی مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

دستبند بر دست متهم

کشف بیش از ۱۰ کیلو تریاک در شیراز

فرمانده انتظامی شیراز از کشف ۱۰ کیلو و ۷۴۰ گرم تریاک و دستگیری یک نفر در یکی از روستا‌های این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز، بیان کرد: مأموران کلانتری ۲۱ کوی زهرا شهرستان شیراز با اقدامات پلیسی مطلع شدند فردی در مغازه خود اقدام به خرید و فروش مواد مخدر می‌کند که موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران با هماهنگی مرجع قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند و در بازرسی از آن منزل، ۱۰ کیلو و ۷۴۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف کردند.

فرمانده انتظامی شیراز با بیان اینکه در این خصوص یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد، از شهروندان خواست در صورت اطلاع از فعالیت سوداگران مرگ، گزارش آن را به پلیس ۱۱۰ اعلام کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار