استاندار ایلام:

۳۹۰۰میلیارد تومان در دولت سیزدهم برای ۲ پروژه بزرگ ایلام هزینه شد

استاندار ایلام گفت: سه هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در دولت سیزدهم برای ۲ پروژه بزرگ سامانه گرمسیری و تونل کبیرکوه در استان هزینه شده است.

حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام در همایش نخبگان بسیجی استان ایلام در بخش دوم سخنان خود با اشاره به پروژه‌های مهم استان بر ضرورت انعکاس این پروژه‌ها تاکید کرد و گفت: ابرپروژه‌ سامانه‌ گرمسیری یکی از پروژه‌های مهم استان است که در صورت افتتاح، ۱۸ هزار هکتار از اراضی استان مشروب می‌شود که فاز نخست آن در آستانه‌ افتتاح است و در صورت بهره‌برداری از فاز نخست این پروژه، ۴ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی استان مشروب می‌شود. از مجموع اعتبارات اختصاص یافته (حدود ۱۰ هزار میلیاردتومان) برای سامانه‌ گرمسیری، ۲ میلیارد ۹۰۰ میلیارد تومان در این دولت هزینه شده است.

وی بیان داشت: برای این پروژه از نقطه‌ صفر مرزی استان تا سد کنجانچم به طول ۸۵ کیلومتر دو لوله‌ ۲ متر و۴۰ سانتی‌متری لوله‌گذاری شده و هم‌اکنون آب در لوله‌ها جریان دارد که ۱۸ کیلومتر نیز تونل ساخته شده است.

وی اضافه کرد: برای این پروژه ۱۱۰ هزار تن میلگرد و ۷۰ هزار متر مکعب بتن بکار رفته است.

استاندار ایلام یادآورشد: یکی دیگر از پروژه‌های مهم استان در کنار سامانه‌ گرمسیری، تونل کبیرکوه به‌طول ۷ کیلومتر است که فقط در این دولت یک‌هزار میلیارد تومان برای آن هزینه شده و در آستانه بهره‌برداری است.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: پارک پروپیلن به‌عنوان یکی از طرح‌های مهم اقتصادی در منطقه مهران طی چند ماه اخیر جانمایی و در این پارک ۹۲ کارخانه راه‌اندازی و برای حداقل ۲ هزار و ۵۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد می‌شود که طی هفته اخیر تفاهم‌نامه‌ سه‌جانبه‌ اجرای این پارک در منطقه‌ آزاد مهران به امضا رسید.

وی به خلع‌ید کشتارگاه دام ایلام نیز اشاره کرد و گفت: نگاه این دولت فسادستیزی است. برخی‌ها سال ۹۶ بدون در نظر گرفتن مصالح نظام، کشتارگاهی را که آن زمان ارزش میلیاردی داشت با ۵۰۰ میلیون به کسی واگذار کردند که اصلاً اهلیت این کار را نداشته است این شخص که قرار بوده مابقی هزینه کشتارگاه را به صورت قسطی پرداخت کند که از آن زمان تاکنون هیچ مبلغی وصول نشده بود.

استاندار ایلام ادامه داد: خوشبختانه در این دولت با نگرش فساد ستیزی و پیگیری‌های انجام شده تلاش شد تا کشتارگاه را از دست این شخص خارج و این مجموعه دوباره به دامن بیت المال بازگردد که این مهم محقق شد.

نماینده عالی دولت در استان همچنین با اشاره به انتقال پرونده مالیاتی نفت و گاز غرب کشور به استان ایلام نیز یادآورشد: در شش ماهه نخست سال جاری، نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان بابت ارزش افزوده از قِبَلِ انتقال پرونده مالیاتی به استان تزریق شده است و در شش ماهه دوم این مبلغ ارتقا خواهد یافت و در مجموع سالیانه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از این طریق وارد استان می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.