اجرای طرح نظارت بر قیمت حبوبات در آذربایجان شرقی

مدیر کل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی از فعالیت گروه مشترک بازرسی برای نظارت بر قیمت حبوبات در استان و تبریز خبر داد.

صمد حضرتی گفت: با هدف رصد بازار حبوبات و نظارت بر قیمت برخی از اقلام حبوبی، گروه بازرسی مشترک تعزیرات حکومتی از سه روز پیش اجرای این طرح را آغاز شده است و کارشناسان در حال بازرسی از اصناف عرضه کننده حبوبات هستند.

وی افزود:در مدت فعالیت این گشت‌ها تاکنون برای سه واحد صنفی پرونده تخلف تشکیل شد و به یک واحد صنفی که به صورت خودسرانه اقدام به تهیه بسته معیشتی کالابرگی کرده بود تذکر داده شد.

معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی هم با تاکید بر ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات در استان در ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به ابلاغیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در بخش کالایی و خدماتی به هیچ عنوان نباید افزایش قیمتی در استان ایجاد شود.

یوسف پایدار افزود: از اول تا ۱۵ اسفند طرح نظارت بر بازار در ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان در ۲ بخش کالایی و خدماتی اجرا می‌شود.

 با وجود اعلام و تاکید مسئولان اقتصادی و نظارتی درباره ممنوعیت افزایش قیمت کالا‌ها و خدمات متاسفانه به علت نبود نظارت‌های مستمر و اثرگذار در بازار و کافی و موثر نبودن جریمه‌های تنبیهی برای متخلفان و گران فروشان، سودجویان و سوء استفاده کنندگان از شرایط موجود اقدام به افزایش قیمت کالا‌های مورد نیاز مردم کرده و به ویژه در هفته‌های پایانی سال به بهانه‌های مختلف گران فروشی می‌کنند.

برخورد با گران فروشی و کم فروشی عزم جدی مسئولان نظارتی، اقتصادی و قضائی را طلب می‌کند و نهاد‌های مسئول باید بیش از پیش تلاش کنند تا جلوی اقدامات خودسرانه سودجویان و برهم زنندگان نظم بازار گرفته شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.