بوربور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

خارج از شورای ائتلاف برای معرفی نامزدهای انتخابات تصمیم نمی‌گیریم

دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی گفت: خارج از شورای ائتلاف برای معرفی نامزدهای انتخابات تصمیم نمی‌گیریم چون براساس تعهدمان به شورا عمل می‌کنیم.

حبیب‌الله بوربور، دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره لیست شورای ائتلاف برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: امسال قرار بر این شد که هر جریان سیاسی که عضو شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی است ۱۰ نفر را به شورا برای مصاحبه معرفی کند.

وی ادامه داد: بنده در گروه انتخاب بودم و شش نفر از ۱۰ نفری که معرفی کردیم آقای توسلی از منطقه پردیس در شرق تهران، آقای حسینیان، آقای فتوحی، آقای فارسیجانی، آقای عبدالملکی و آقای سید کمال هدایی هستند که چهار نفر نمرات خوبی داشتند.

عضو شورای ائتلاف اظهار کرد: منتظر هستیم ببینیم چه مقدار از نمایندگانی که در مجلس شورای اسلامی هستند و یا از کسانی که جدیدا براساس مصوبه شورای ائتلاف معرفی کردیم برای لیست سی نفره انتخاب می‌شوند.

بوربور افزود: به هر حال هر تعدادی که انتخاب شود یا نشود ما خارج از ائتلاف تصمیمی را در این دوره نخواهیم گرفت، چون به هر حال تفاهم و تعهد کردیم و براساس تعهدمان جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی با شورای ائتلاف همکاری می‌کند.

دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی بیان کرد: برخی از لیست‌هایی که الان همانند قارچ شکل گرفتند نام نمایندگان فعلی مجلس و یا از افراد دیگری که ما معرفی کردیم را در لیست‌های خود می‌گذارند که ما حضور افراد خود در این لیست‌ها را تکذیب کردیم و تکذیبیه‌ها در رسانه‌ها اعلام شده است و ان‌شالله از این شیطنت‌ها نکنند که باعث نگرانی دوستان نشود.

وی ادامه داد: آقایانی که می‌خواهند لیست بنویسند برای اینکه لیستشان توانمندتر شود اسم افراد ما را می‌دهند، اما اگر غیر از شورای ائتلاف، دوستان ما را در لیست‌های دیگر بگذارنند آن را تکذیب خواهیم کرد تا این کار را نکنند.

دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: ما بر روی هیچ نامزدی تاکید نداریم و هر فردی که از این ۱۰ نفر را معرفی کردیم، حذف کنند مشکلی نداریم چون وقتی شخص وارد ائتلاف شود تعهدش شرعی است و نباید هر بادی که می‌آید به آن جهت برود. 

بوربور گفت: اگر از بین ۱۲۰۰ نفر بخواهی ۳۰ نفر را انتخاب کنی امکان دارد برخی جریان‌ها سهم‌خواهی کنند و اگر سهم بدهیم حق کسانی که در مصاحبه‌ها شرکت کردند ضایع خواهد شد بنابراین ما آنچه شورای ائتلاف بر روی آن به نتیجه برسد را قبول می‌کنیم.

عضو شورای ائتلاف بیان کرد: سه نفری که از قبل بودند آقای روح‌الامینی، آقای رضاخواه و آقای یزدی‌خواه هستند که آقای یزدی‌خواه سهمیه شهرستان ری بودند و در بین آن ۱۰ نفری که معرفی کردیم آقای توسلی، آقای حسینیان، آقای فتوحی، آقای فارسیجانی، آقای عبدالملکی و آقای سید کمال هدایی حضور دارند که در لیست جمعیت ما قرار گرفتند. سه الی چهار نفر دیگر هم بودند که نمی‌دانم در دعوتی که شده بودند حضور داشتند یا خیر. 

وی با بیان اینکه جمعیت وفاداران طبق آیین‌نامه داخلی که در ائتلاف وجود دارد حق داشت ۱۰ نفر را معرفی کند، اظهار کرد: هنوز هیچ‌کس از ۳۰ نفر ائتلاف قطعی نشده است.

بوربور افزود: براساس معدلی که از افراد گرفتند اعلام شد که به ۹۰ نفر رسیدند و برای اینکه به ۳۰ نفر برسند باید در شورای انتخاب جلسه گذاشته شود.

دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی گفت: به نظر می‌رسد لیست نهایی شورای ائتلاف تا ۲۴ ساعت قبل از شروع تبلیغات اعلام خواهد شد تا کار‌های تبلیغاتی انجام شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار