برگزاری همایش پیشگیری از جرایم نوپدید فضای مجازی در چهارمحال و بختیاری

همایش پیشگیری از جرایم نیرو‌های مسلح استان چهارمحال و بختیاری با محوریت جرایم نوپدید در فضای مجازی، برگزار شد.

آقای یزدانیان معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کشور در سفر به چهارمحال و بختیاری، گفت: براساس اصل ۱۵۶ قانون اساسی، سند چشم انداز ۲۰ ساله سازمان قضایی و سند تحول قضایی قوه قضاییه سه مأموریت مهم بر عهده داریم.

وی با اشاره به فعالیت‌های سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کشور در حوزه‌های رسیدگی قضایی، پیشگیری از وقوع جرم و احیای حقوق عامه، افزود: کاهش نرخ جرایم، کنترل وثبت تخلفات و جرایم در نیرو‌های مسلح و بیش از ۱۰۰ کار تحقیقاتی، پژوهشی و علمی در این حوزه از دستاورد‌های فعالیت‌های پیشگیرانه سازمان قضایی نیرو‌های مسلح است.

یزدانیان اضافه کرد: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات قرار داریم، ماده ۴۰ قانون جرایم نیرو‌های مسلح تأکید دارد؛ هرگونه مداخله شرکت و فعالیت نظامیان در دسته بندی‌ها و مناقشه‌های سیاسی ممنوع بوده و همچنین با فعالیت‌ها و تبلیغات انتخاباتی آنان با جدیت برابر قانون رفتار می‌شود.


بیشتر بخوانید


آقای مانیان رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان چهارمحال و بختیاری گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری و ابلاغ‌هایی که از طریق سازمان قضایی نیرو‌های مسلح مرکز به استان‌ها ابلاغ شده، تاکنون جلسات مختلف با فرماندهان عالی یگان‌های مستقر در استان پیرامون بحث پیشگیری از وقوع جرایم داشته ایم.

وی با تأکید بر اهمیت آگاه سازی در کاهش جرایم، بیان داشت: برگزاری چهار جلسه پیشگیری در یگان‌ها به صورت فصلی و دو جلسه شورای استانی با حضور فرماندهان و امروز هم با حضور نماینده محترم سازمان قضایی نیرو‌های مسلح مرکز این جلسه را برگزار کرده ایم.

مانیان با اشاره به اینکه این جلسه بامحوریت جرایم نوپدید در فضای مجازی برگزار شده، ادامه داد: خروجی این جلسات آگاه سازی و صدور ابلاغیه‌ها و دستورالعمل‌هایی می‌باشد که از طریق ستاد کل نیرو‌های مسلح به یگان‌ها نظامی سراسر کشور ابلاغ می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.