مدیرکل ارتباطات اردبیل:

زیرساخت‌های ارتباطی استان اردبیل آماده برگزاری انتخابات است

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از تمهید شرایط و زیرساخت‌های ارتباطی مورد نیاز برای برگزاری انتخابات در نقاط شهری و روستایی این استان خبر داد.

شهریار سرداری در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: با توجه به حساسیت‌های برگزاری این دوره انتخابات، با همه توان و همت برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری الکترونیکی سالم، امن و دقیق این رویداد مهم انجام و نسبت به گردآوری مشکل‌های باقی مانده اقدام شده است تا با حداکثر توان تجهیزاتی و فنی در این مسیر گام برداشته شود.

او افزود: در حال حاضر در بخش تلفن ثابت هیچ کدام از شعبه‌های ثابت استان اردبیل مشکلی ندارند، اما در شعبه‌های سیار (شرکت همراه اول) با بعضی مسائل جزیی روبه‌رو شدیم که با تعامل دستگاه‌های اجرایی مربوطه برطرف خواهند شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل عنوان کرد: ۷۵ سایت از تعداد ۹۰ سایت ارتباطی همراه اول در استان اردبیل تا کنون به نسل چهار (۴ G) ارتقا یافته است و در تلاش هستیم تا ۱۵ سایت دیگر نیز تا روز برگزاری انتخابات ارتقا یابند و راه‌اندازی شوند.

سرداری در مورد طرح راه‌اندازی تعداد ۴۰ سایت ارتباطی جدید همراه اول در استان اردبیل نیز یادآور شد: عملیات عمرانی، استقرار دکل و نصب تجهیزات بعضی از آن‌ها در نقاط مختلف به پایان رسیده و تعداد ۱۰ مورد نیز راه‌اندازی شده است.

او در ادامه با اشاره به وجود هشت هزار کیلومتر فیبرنوری مربوط به شرکت‌های مخابرات و ارتباطات زیرساخت در استان اردبیل، خواستار همکاری اعضای شورای تامین و استفاده از ظرفیت بسیج برای تامین امنیت مسیر‌های فیبرنوری و نگهداری از تجهیزات مخابراتی و دکل‌های ارتباطی شد.

سرداری همچنین تاکید کرد: برای پایداری ارتباطات ثابت و سیار همه نهاد‌ها و شرکت‌های دولتی و بخش خصوصی از انجام کار‌های عمرانی و حفاری در مسیر‌های فیبر نوری شرکت ارتباطات زیرساخت و مخابرات به جد خودداری نمایند و در صورت لزوم، پیش از هر گونه اقدام هماهنگی‌های لازم را به‌عمل آورند.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۱۱ اسفندماه همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد و استان اردبیل که پنج حوزه انتخابیه دارد، از هفت کرسی در مجلس شورای اسلامی و ۲ کرسی در مجلس خبرگان رهبری برخوردار است.

بنابر اعلام ستاد انتخابات استان اردبیل، یک هزار و ۳۸۳ صندوق شامل ۶۱۳ صندوق شهری و ۷۷۰ صندوق روستایی برای اخذ رای در نقاط مختلف این استان پیش‌بینی شده است و حدود ۳۰ هزار نفر نیز به عنوان عوامل اجرایی در فرایند برگزاری انتخابات پیش‌رو مشارکت خواهند داشت.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.