عبدی: بازی با تراکتور چالش سخت پرسپولیس است

بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس درباره بازی این تیم برابر تیم تراکتور توضیحاتی را بیان کرد.

بهادر عبدی بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس درباره وضعیت سرخپوشان اظهار کرد: متاسفانه هنوز مشکلاتی که در نیم فصل گریبان پرسپولیس را گرفته بود هنوز هم رهایش نکرده است. تیم پرسپولیس، بازیکنان جدیدی  گرفته است، اما قراردادشان را ثبت نکرده است.

پرسپولیس محکوم به برد برابر تراکتور است 

او افزود: تراکتور تیم قوی هست و ۳، ۴ بازیکن هم در نیم فصل به این تیم اضافه شده است و سرمربی و بازیکنان باکیفیتی دارد و این  دیدار سخت‌ترین بازی پرسپولیس خواهد بود. به هر حال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی بازی می‌کند و محکوم به برد این بازی است، سرخپوشان در ابتدای نیم فصل دوم شکست خوردند و امیدوارم بازیکنان دست به دست هم بدهند تا برد خوبی به دست آورند.

تراکتور پایگاه هواداری قوی دارد 

عبدی درباره اینکه عملکرد تراکتور را چطور می‌بیند، گفت: تراکتور تیم باکیفیت است و همیشه این طور بوده است. این تیم یک پایگاه هواداری قوی دارد و مردم با تمام وجود این تیم را دوست دارند و حمایتشان را در این سال‌ها دیدید. یک فرقی با سایر تیم‌ها دارد یک مربی بسیار قوی در سطح جهانی دارد و خمز در لالیگا مربیگری کرده است و مربی باکیفیتی هست. من امیدواری دارم که اگر مربی خارجی می‌خواهد به ایران بیاید ان شا الله امثال خمز، مورایس برانکو  را داشته باشیم. به نظرم تیم‌هایی که می‌خواهند مربی خارجی بیاورند الگویشان سرمربی تراکتور و سپاهان باشد و لیگمان بیشتر پیشرفت می‌کند.

او افزود: تیم تراکتور در اول فصل به خاطر تغییرات زیادی که داشت چند هفته‌ای خوب نتیجه نگرفت، اما هر چه به نیم فصل نزدیک شدیم این تیم نتایج خوبی گرفت. فکر می‌کنم بازی با تراکتور چالش سخت پرسپولیس باشد و امیدوارم پرسپولیس در این بازی سرافزار شود.

شک ندارم گل محمدی دوباره سرمربی پرسپولیس می شود 

بازیکن سابق پرسپولیس درباره نخستین تجربه سرمربیگری اوسمار گفت: من خیلی دوست داشتم که یحیی گل محمدی سال‌های سال و نه فقط امسال در پرسپولیس بماند. آن قدر گل محمدی خوب کار کرده بود که به نظرم باید او ۱۰، ۱۵ سال در پرسپولیس می‌ماند. چه اشکالی دارد که گل محمدی در پرسپولیس بماند و کارش را انجام بدهد. ما نمی‌دانیم چه اتفاقاتی بین گل محمدی و باشگاه پرسپولیس رخ داده است که این مربی تصمیم گرفت که جدا شود. شک ندارم که گل محمدی گذرش به پرسپولیس می‌خورد و  دوباره سرمربی این تیم می‌شود. اکنون تصمیم باشگاه این بود که اوسمار سرمربی تیم باشد و امیدوارم اتفاقات خوبی رقم بزند.

قدرت تهاجمی و تدافعی پرسپولیس با حضور بازیکنان جدید افزایش می یابد 

عبدی تصریح کرد: این موضوع در دنیا زیاد اتفاق افتاده که یک مربی رزومه لازم را نداشته است، اما استارت موفقیت هایش  را  با یک تیم خاص زده است. امیدوارم این اتفاق برای اوسمار هم رخ بدهد. چند بازیکن بسیار خوب  جذب شدند و به بازی اول نرسیدند. صحبت‌هایی هم شده که خدابنده لو هم به پرسپولیس بپیوندد. اگر این بازیکنان به ترکیب تیم اضافه شوند هم قدرت تدافعی و هم قدرت تهاجمی ۳۰، ۴۰ درصد افزایش می‌یاید.

ایجاد موقعیت در اولین سرمربیگری اوسمار بد نبوده است 

او افزود: تیم  پرسپولیس با وجود اینکه نتیجه را به آلومینیوم واگذار کرد، اما برای اولین بازی که اوسمار سرمربی بود از لحاظ ایجاد موقعیت بد نبود. تیم آلومینیوم در زمین خودش خیلی سخت به تیم‌های حریف موقعیت می‌دهد، اما دیدیم که شهاب زاهدی، سعید صادقی و چند بازیکن دیگر موقعیت‌های خوبی داشتند، اما متاسفانه  استفاده نکردند و نتیجه را واگذار کردند. امیدوارم هر چه سریعتر کارت بازی بازیکنان جدید صادر شود و مشکلاتشان  برای ورود به ترکیب اصلی حل شود و دست کادر فنی باز شود. هر کسی سرمربی پرسپولیس باشد ما به عنوان هوادار آرزویمان نتیجه گرفتن و برد ن حریفان است.

بیرانوند با اختلاف بهترین دروازه بان ایران و آسیا است 

عبدی درباره اینکه عملکرد بیرانوند را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: همیشه گفتم که بیرانوند با اختلاف بهترین دروازه بان ایران و آسیا است. این گلر امید ۷۰، ۸۰ میلیون مردم ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا بود. بیرانوند  همانند طارمی و سردار آزمون جزو بازیکنان خاص کشورمان است و باید از او خیلی مواظبت کنیم. به طور حتم وقتی فشار چند صد میلیونی روی خود می‌بیند ربات نیست و آن هم اشتباه می‌کند. بیرانوند آن قدر توپ برای پرسپولیس و تیم ملی گرفته است که با خوردن یکی، ۲ گل و اشتباه جایگاهش را از دست نمی‌دهد. البته باید ببینیم مقصر دفاع یا دروازه بان بوده است که چنین گلی دریافت شد. آن قدر بیرانوند برای پرسپولیس و تیم ملی زحمت کشیده است، که حق داشته باشد سالی ۲، ۳ بار از این اشتباهات مرتکب شود.

بیرانوند در نیم فصل دوم یکی از ارکان موفقیت پرسپولیس می شود 

او افزود: حتی کاسیاس و بوفون هم در فصل‌هایی اشتباه داشتند. بیرانوند شخصیتی دارد که بعضی از مواقع اشتباه می‌کند خوشحال می‌شوم، چون بعد از این اشتباهات سعی کرده خودش را بیشتر ثابت کند و جواب هم گرفته است. امیدوارم برای بار دوم هم این اتفاق برایش بیفتد. شک ندارم بیرانوند در نیم فصل دوم یکی از ارکان موفقیت پرسپولیس می‌شود.

در فوتبالمان چیزی به نام مسیر امن برای ورود و خروج وجود ندارد 

بازیکن سابق پرسپولیس درباره درگیری کنعانی زادگان با هواداران  گفت:  به نظرم کسانی که در آنجا حضور داشتند می‌توانند قضاوت کنند. من در آلومینیوم اراک بازی کردم و نمی‌خواهم به هواداران این تیم توهین کنم، اما به طور کلی درفوتبالمان چیزبه نام مسیر امن برای ورود و خروج بازیکنان وجود ندارد و تشریفات در ایران بسیار ضعیف هست. در دنیا نمی‌بینید که یک هوادار به چند متری اتوبوس تیم برسد و هر چه دلش بخواهد بگوید. امنیت کجا رفته است و خدای نکرده یک نفر در آن جمعیت یک اتفاق ناگوار رقم بزند و سال‌ها پشیمانی ایجاد کند.

اشتباه کنعانی زادگان را به پای جوانی اش بگذاریم 

او ادامه داد: حسین کنعانی زادگان هم نباید از یاد ببریم، چون یک ماه نشده است که او با آن پنالتی که جلوی ژاپن گرفت مملکت را در یک شب خوشحال کرد. به نظرم کنعانی زادگان از لحاظ قلبی،  بازیکن  خوبی است، اما اشتباه دارد که می‌شود به پای جوانی اش گذاشت.

عبدی درباره پیش بینی اش از نتیجه بازی گفت: با توجه به خط حمله‌ای که هر ۲ تیم دارند فکر می‌کنم بازی برای هر ۲ تیم گل دارد و امیدوارم پرسپولیس ۳ امتیاز این بازی را بگیرد.  

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار