برخی از پیج‌های تبلیغاتی بیش از ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان درآمدزایی دارند

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: چتر مالیات‌ستانی را گسترش داده‌ایم و از تمام درآمد‌های ناشی از فعالیت‌های مجازی مالیات اخذ خواهیم کرد.

محمد هادی سبحانیان رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اخذ مالیات از خانه های خالی  جزو مطالبات جدی مردم است و هدف اصلی سازمان امور مالیاتی کشور هم اخذ مالیات از خانه‌های خالی است اما به شرطی که  اطلاعات در اختیار ما قرار گیرد و هر زمانی که وزارت راه و شهرسازی اعلام کند در صورتی که  این اطلاعات به دست ما برسد به سرعت اقدام می کنیم. 

به گفته وی ما  نسبت به مالیات ستانی از  اطلاعات خانه های خالی  که  در اختیار ما قرار می‌گیرند  اقدام می کنیم اما  اخذ مالیات کمی زمان بر است چراكه ممکن است فردی که پیامک خانه خالی برای او رفته است اعتراض کند که این امر خود با توجه‌ به رسیدگی به صحت اطلاعات  زمان بر شده است.

او می‌گوید: فرآیند دادرسی  و رسیدگی به این امر کمی زمان بر است ولی این اطمینان را می دهم که  بار مالیاتی  از روی دوش  تولید  برداشته شده و دولت به سمت  مالیات بر ثروت و درآمدهای نجومی رفته است.

 سبحانیان با بیان اینکه  طبق قانون هر فردی که درآمدش بالاتر از سقف معافیت های مالیاتی  باشد مشمول مالیات می شود، گفت: برای مالیات ستانی اقشاری در نظر گرفته شده‌اند که از درآمدهای بسیار بالایی برخوردارند و کسانی که دنبال کننده‌های فراوانی دارند اگر از این محل فعالیت انجام دهند و درآمدی داشته باشند مشمول مالیات می‌شوند. ضمن آنکه به جایگاه اجتماعی آنها و تمامی مودیان احترام می‌گذاریم و تکریم ارباب رجوع را وظیفه خود می‌دانیم اما دلیل بر این نمی‌شود که مالیاتی که طبق قانون باید پرداخت شود پرداخت نکنند.

سبحانیان بیان کرد: برخی از سلبریتی ها طریق پیج خود و تبلیغاتی که انجام می‌دهند درآمدزایی می‌کنند. به طوری که  برخی از آنها در سال بیش از ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان واریزی حساب دارند. ممکن است  این افراد مستنداتی بیاورند و محل درآمد مشخص شود چه بسا به موجب قانون مشمول مالیات نشود.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور افزود: اراده ما این است که مالیات ستانی را از دانه درشت‌ها دریافت کنیم و آنها را در اولویت قرار دهیم و نباید مالیات برای تولیدکننده، کارآفرینان و فعالین اقتصادی که فعالیت‌های شفافی دارند مورد نظر قرار گیرد.

سبحانیان اضافه کرد: چتر مالیات ستانی را گسترده می‌کنیم و افرادی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند را در همین مسیر برانداز می‌کنیم.

 

برچسب ها: مالیات ، اخذ مالیات
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۳ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
چرا نجومی بگیران دولتی خودشان را معاف از مالیات کردند و صدای رییس سازمان مالیاتی هم از ترسش در نمیاد من بخاطر این کارتون رای نمیدم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۵۴ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
دروغ میگویید علی دایی و فلان هنرپیشه و ...کدام مالیات میدهند زبانشان هم چند کیلومتره
Iran (Islamic Republic of)
مریم
۱۱:۳۳ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
فک نمیکنم کسی مخالف دریافت مالیات از افراد با درامدهای میلیاردی باشه! به ویژه اگر این درامد از محل تبلیغات باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۴ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
شما فقط زورتون به کارگر و کارمند بدبخت میرسه از اون طرف ده درصد حقوقمون هنوز واریز نشده میره توی جیب دارایی از اون طرف تا یه سطل ماستم میخریم باید روش مالیات ارزش افزوده دولا پنچ لا بدیم وگرنه اون بلاگر مفت خور به درد نخور که واسه هر استوری اندازه حقوق من میگیره و اون سرمایه دار عمرا مالیات نخواهند داد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۳ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
مالیات چارشونه:)))
Iran (Islamic Republic of)
و
۱۰:۲۶ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
چنین درآمدی نشانه حماقت آشکار است همچنین درآمدی که از پخش پیامهای بازرگانی نصیب رادیو و تلویزیون می شود و با اعصاب و روان مردم بازی می کنند تا حماقت وجود دارد چنین درآمدهایی هم وجود خواهد داشت.
Iran (Islamic Republic of)
ابوذر کاظمی
۰۹:۵۱ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
منظورتون از پیچ همون اینستا گرامه که فیلترش کردین الان مالیات هم میخواید بگیرید؟
Iran (Islamic Republic of)
سید
۰۹:۲۹ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
کاش این دقت نظر رو در خدمت رسانی به مردم داشتید

یاد داروغه تو کارتون رابین هود افتاد

گرفتن مالیات از مردم مثل کشورهای جهان اول

دادن خدمات به مردم مثل شعب ابیطالب

عدالت کجایی!!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۵ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
مالیات باید از همه بدون معافیت هیچ قشر وهیچ میزان درامدی کل سازمانها مکان ها وکل جاها گرفته شود هر مکان وسازمان وفرد نسبت به درامد باید مالیات بدهد واین یعنی عدالت و جلوگیری از سواستفاده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۳ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
اصلانظارت وکنترل نیست میری لباس میخری ظرف میخری میگن نقدبده یاکارت به کارت کن،مطب میری منشی میگه نقدبیارکلاهمه به نوعی فرارمالیاتی میکنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۱ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
مواد مخدر درامد توش هست برید از ساقی ها هم مالیات بگیر ، کار شما دقیقا این معنی میده ، بستر میبندید و غیر قانونی میکنید ، بعد از بستری که :
۱_ شما بستید محدود کردید
۲_ غی. قانونی قلمداد میکنید
۳_ نقشی در سرور و بستر آن ندارید
مالیات میخواین بگیرید ،میگم که پای پول در میان باشد قانون و اسلام را فدا میکنید
در بانک چون گردش پول بسیار است و سود میکنید اسلام را فدا میکنید و اسلام را در تار مو میبینید ،در صورتی خدا برای بی حجابی مجازاتی در نظر نگرفته ولی برای ربا میگوید کسی که ربا کند جنگ با من انجام داده
در جای دیگه مثل اینترنت چون پول در ان است خلاف قانون مالیات میگیرید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۹ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
پرداخت مالیات برای مستضعفین طراحی شده سرمایه داران مالیات نمی دهند وازآن ها مالیات نخواهید گرفت چون اگر چنین بود الان مستضعفی وجود نداشت همه زندگی درحد متوسط داشتند
Iran (Islamic Republic of)
پیمان قشلاقی
۰۸:۳۹ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
مالیات بگیرید اما نه از منی که گردش حساب کل کارت‌های خودم و اقوام همه سر هم به ۱۰۰ میلیون نمیرسه
آخرین اخبار