۲۶۰ نفر از چهار حوزه انتخابیه استان زنجان رقابت می‌کنند

رییس ستاد انتخابات زنجان از رشد ۱۲۴ درصدی تعداد تایید صلاحیت شدگان دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی در این استان نسبت به دوره قبل خبر داد و گفت: ۲۶۰ نفر از چهار حوزه انتخابیه استان زنجان رقابت می‌کنند.

ابوالفضل رفیعی رییس ستاد انتخابات زنجان شامگاه سه شنبه گفت: فرصت بررسی صلاحیت ها و جا به جایی حوزه های انتخابیه داوطلبان به اتمام رسید و در نهایت ۲۶۰ نفر از چهار حوزه انتخابیه استان در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به رقابت خواهند پرداخت.

این مسوول با بیان اینکه این آمار نسبت به دوره یازدهم مجلس به تعداد ۱۱۶ نفر افزایش داشته است، گفت: ۲۳۳ نفر از این تعداد را آقایان و ۲۷ نفر را بانوان تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: از حوزه انتخابیه زنجان و طارم ۱۵۳ نفر، ابهر، خرمدره و سلطانیه ۴۱ نفر، خدابنده ۲۸ نفر و ماهنشان و ایجرود ۳۸ نفر به رقابت می پردازند.

رییس هیات استانی بررسی تبلیغات انتخاباتی زنجان یادآور شد: سقف هزینه کرد هر نامزد انتخاباتی برای این دوره از انتخابات از سوی وزارت کشور تعیین شده است.

وی با بیان اینکه هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سقف میزان هزینه های انتخاباتی و تبلیغاتی هر نامزد انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه زنجان و طارم و پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای سه حوزه دیگر استان تعیین شده است، گفت: تمامی دخل و خرج نامزدها باید در حساب اعلام شده ثبت شود.

به گفته رفیعی، تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از بامداد سوم اسفند آغاز و تا ساعت هشت صبح دهم اسفند ادامه خواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.