مردم با ۵ مدرک هویتی می‌توانند در انتخابات امسال رأی دهند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری همدان گفت: در انتخابات ۱۱ اسفند مردم می‌توانند با پنج مدرک هویتی رأی دهند. 

مصطفی تیموری با بیان اینکه در انتخابات ۱۱ اسفند مردم می‌توانند با پنج مدرک هویتی رأی دهند گفت: علاوه بر شناسنامه و کارت ملی، گذرنامه، گواهینامه و کارت پایان خدمت برای آقایان در نظر گرفته شده است. 

او با اشاره به اینکه مدارک هویتی با دستگاه احراز هویت بررسی و در نهایت امکان رای‌دهی میسر می‌شود گفت: با ثبت اثر انگشت رای‌دهندگان استعلام از سوی سازمان ثبت احوال آنی انجام می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری همدان گفت: با وجود دستگاه‌های احراز هویت از مشکلات احتمالی همچون اعلام کد ملی جعلی، سوء استفاده از شناسنامه متوفیان و مواردی از این دست جلوگیری می‌شود.

تیموری با تاکید بر اینکه ملاک رای‌گیری، تصمیم دستگاه احراز هویت است چراکه دستگاه به سازمان ثبت احوال استان و کشور متصل است گفت: تغییری که امسال نسبت به سال‌های گذشته ایجاد شده؛ رای افراد در سوابق آن‌ها در سازمان ثبت احوال ثبت می‌شود. 

او گفت: در دوره‌های گذشته شناسنامه و ثبت مهر در آن از الزامات بود، اما در این دوره از انتخابات دستگاه احراز هویت و ثبت رای در سابقه افراد ملاک قرار گرفته است. 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری همدان به ورود دستگاه‌های احراز هویت به همدان اشاره کرد و گفت: این دستگاه‌ها یک روز قبل از برگزاری انتخابات ۱۱ اسفند به حوزه انتخابیه تحویل داده می‌شود و در حال حاضر نیز زیرساخت استفاده از آن‌ها نیز فراهم شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.