عدم توجه به جلو رتبه اول علل تامه تصادفات را به خود اختصاص داد

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: رتبه اول علل تامه تصادفات در ۱۰ ماهه سال جاری در تهران به بحث عدم توجه به جلو اختصاص دارد.

سرهنگ رابعه جوانبخت، رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به تصادفی که دو روز قبل در محور آزادگان اتفاق افتاده بود، گفت: این تصادف به دلیل خستگی و خواب آلودگی راننده دنا روی داد و علت آن چیزی جز خستگی و خواب آلودگی راننده نبود. 

او بیان کرد: یک راننده باید تمام مولفه‌های لازم را در حین رانندگی داشته باشد. تصادفات افراد در حین رانندگی معمولا بدین گونه است که هیچ گونه آثار انعکاسی مانند خط ترمز ندارد و برخورد با موانع ثابت و واژگونی‌ها را بیشتر در این تصادفات می‌بینیم. 

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: در هنگام رانندگی با چشمان خواب آلود فرد هیچ گونه توانایی در کنترل رفتار خود ندارد و تصادفات سنگینی را رقم می‌زند. 

سرهنگ جوانبخت افزود: رتبه اول علل تامه تصادفات در ۱۰ ماهه سال جاری در شهر تهران به بحث عدم توجه به جلو اختصاص دارد. در واقع این علت بسیار حائز اهمیت است و در دل خود بحث خستگی و خواب آلودگی را بخ خوبی بیان می‌کند. 

او  گفت: ۵۱ درصد از علت تامه تصادفات شهر تهران به بحث عدم توجه به جلو بازمی گردد. رانندگانی که توجه کافی به جلو نداشتند این تصادفات معمولا به دلایل خستگی و خواب آلودگی، استفاده از نوشابه‌های الکلی، خطا‌های ادراکی، عدم کنترل بر رفتار‌ها در رانندگی و عدم دید مناسب روی داده است. 

او  بیان کرد: در بحث ساعت‌های تصادفات هم ۲۶ درصد از تصادفات فوتی در شهر تهران در ساعت ۲۰ تا ۲۴ اتفاق می‌افتد و این ساعت‌هایی است که فرد خسته از کار روزانه است و بدن کم کم به شرایط خواب وارد می‌شود. 

سرهنگ جوانبخت گفت: رتبه دوم این آمار در ساعات ۲۴ تا ۴ صبح می‌باشد که دقیقا ساعت بیولوژیکی خواب می‌باشد و افراد به خواب می‌روند و اوج تصادفات فوتی را در این زمان‌هایی که خواب بر افراد چیره می‌شود شاهد هستیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۰:۲۸ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
پلیس باید در مورد آن دسته از رانندگانی که عمدتاً ، موبایل خود را جلوی داشبورد قرار داده و حواسشان بیشتر به آن است برخورد کند و جرائم سنگینی را برای آن ببیند چون واقعاً این نوع رانندگان در زمان رانندگی برای چند لحظه کوتاه هم حواسشان به جلو نباشد متاسفانه برای رانندگان و عابران پیاده خطر ساز می باشند
آخرین اخبار