عطوان:

کشور‌های عربی خواستار تحقیق درباره اقدامات تجاوزکارانه نظامیان صهیونیست شوند

تحلیلگر جهان عرب با اشاره به هتک حرمت زنان و دختران فلسطینی از سوی نظامیان صهیونیست، خواستار واکنش جدی جامعه جهانی به ویژه کشور‌های عربی سازشکار شد.

«عبدالباری عطوان» تحلیلگر جهان عرب با اشاره به هتک حرمت زنان و دختران فلسطینی از سوی نظامیان صهیونیست، خواستار واکنش جدی جامعه جهانی به ویژه کشور‌های عربی سازشکار شد.

به گزارش رای الیوم، عطوان با اشاره به هتک حرمت زنان و دختران فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست در کرانه باختری و غزه این سئوال را مطرح کرد که چرا کشور‌های عربی و در راس آن‌ها سازشکاران، خواستار تحقیق بین المللی فوری در این باره نمی‌شوند؟

وی افزود: ارتکاب جنایات جنگی و پاکسازی نژادی در غزه با توجه به اینکه آمار شهدا به بیش از سی هزار و مجروحان به سه برابر این تعداد رسیده است، نیاز به اثبات ندارد، اما با توجه به گزارش‌های زیادی که از اقدامات شنیع ارتش اشغالگر در تجاوز به زنان و دختران در کرانه باختری و غزه و اعدام آن‌ها در بسیاری از موارد مخابره شده است، به تحقیق بین المللی فوری در این زمینه نیاز است.

عطوان ادامه داد: رسانه‌های رژیم صهیونیستی در ابتدای عملیات طوفان الاقصی، هجمه شدیدی را به منظور مخدوش کردن وجهه حماس به راه انداختند و «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا نیز با آن‌ها همراهی کرد و رسانه‌های غربی مانند سی ان ان و بی بی سی نیز این خط خبری را پیش بردند و آن را به شدت انعکاس دادند؛ اما در ادامه به علت نبود مدرک و مستنداتی در این زمینه، بایدن و رسانه‌های غربی مجبور به پس گرفتن ادعای خود شدند و به افتادن در دام تبلیغات دروغین اسرائیل اذعان کردند.

وی با اشاره به آمار بالای تجاوز به نظامیان زن در ارتش رژیم صهیونیستی و جریان داشتن پرونده‌های بسیاری در این زمینه در دادگاه‌های این رژیم اضافه کرد: نظامیانی که به هم نوع و هم کیش خود تجاوز می‌کنند، در تجاوز به زنان و دختران دشمن فلسطینی خود تردید نخواهند کرد. خطرناکتر از آن، فتوا‌های صادره از سوی خاخام‌های اسرائیلی از جمله یک خاخام ارتش این رژیم است که تجاوز به زنان و دختران عرب را مجاز شمرده است.

این تحلیلگر در ادامه به سکوت غربی‌ها در این زمینه اشاره کرد که از ارزش‌های اخلاقی و احترام به قوانین جنگی دم می‌زنند.

عطوان با اشاره به ارزش‌های اخلاقی مبارزان فلسطینی، آنان را جوانانی مومن، متدین و پایبند به تعالیم قرآنی و سنت نبوی دانست و افزود: به همین دلیل بود که مقامات صهیونیست یک مدرک هم از هتک حرمت زنان صهیونیست به دست مبارزان فلسطینی نیافتند. اما دشمنی که ده‌ها هزار کودک و زن را به شهادت رسانده و منازل را بر سر ساکنانش خراب می‌کند، در تجاوز و اعدام زنان و دختران هم تعلل نمی‌کند.

این تحلیلگر نوشت: در پایان از کشور‌های عربی خواست که خواستار تحقیق بین المللی در این زمینه شوند.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۱ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
از این بنده خدا عکس دیگه ای ندارید همش همینو میزارید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۸ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
خوبه دیگه نمیگید تحلیل گر برجسته عرب ؛ این بستر متوهم عربه تا تحلیل گر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۱ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
ای آقا!!!!!
کدوم سازمان بین المللی مستقل شرافتمندی وجود داره که بخواد مجری این تحقیق بشه؟!!
کدوم امت مثلا عربی غیرت و جسارت ارائه چنین درخواستی رو داره؟!!!
بیچاره مردم فلسطین خوب فهمیدند که فقط خودشون هستند که باید یا دست جمعی کشته بشن یا اینکه ان شا الله به مدد الهی خودشون رو از غصب و غارت و جنابت و خیانت به ظاهر انسان های سفاک و حامیان بی شرف و پست شون، نجات بدن...بدبختانه راه سومی وجود نداره...تا الان هم نداشته...
Iran (Islamic Republic of)
محمودزاده
۱۱:۳۳ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
امروزه امت عرب حیثیت عربی خود را در پشت دروازه شهر تاریخی تیسفون جا گذاشته است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۴ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
کشورهای عربی برکنار امت عربی تو خواب خرگوشی هستند ازشون صدایی بلند نیست. خدا برکت بدهد به امت کشورهای غربی که در حمایت از فلسطین با قامتی استوار ایستاده هستند.
آخرین اخبار