دستگیری اعضای باند کلاهبرداری از طریق رسید جعلی در قم

معاون دادستان قم از بازداشت ۳ متهم باند کلاهبرداری بیش از ۵ میلیارد ریالی با ترفند ارائه رسید پرداخت جعلی خبر داد.

حجت الاسلام محمد تحریری، معاون دادستان قم با اشاره به دستگیری سه متهم باند کلاهبرداری بیش از پنج میلیارد ریالی دراین استان با ترفند ارائه رسید پرداخت بانکی جعلی، گفت: متهم اصلی باند فوق با معرفی خود به به عنوان پزشک برای جلب اعتماد بیشتر شاکیان، از ۱۳ نفر آنان پنج میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال با ارائه رسید جعلی در خرید کالا از سایت دیوار کلاهبرداری کرده‌است.

وی با بیان اینکه پرونده‌ای در شعبه ۱۳ دادیاری دادسرای جرائم رایانه‌ای قم با شکایت متعدد مالباختگان تشکیل گردید، گفت: متهم اصلی و ۲ هم‌دست او با دستورات قضایی و پیگیری‌های پلیس فتای قم در یکی از استان‌های مجاور دستگیر شدند.

معاون دادستان قم در امور فضای مجازی در خصوص این کلاهبرداری گفت: مال‌باختگان با درج آگهی کالا‌های خود در سایت دیوار شروع به گفتگو با متهم برای فروش کالای خود می‌کردند و پس از توافق در مورد قیمت و نحوه پرداخت، با دریافت تصویر رسید بانکی از متهم که با ربات تلگرامی ساخته شده کالا را به وسیله تاکسی اینترنتی برای متهمان ارسال نموده و پس از گذشت ساعت‌ها از عدم واریز مبلغ و بی پاسخ ماندن تماس‌ها، متوجه کلاهبرداری می‌شدند.

وی خرید طلا، لب تاپ، گوشی تلفن همراه، ماشین لباسشویی، ساعت اپل، دستگاه بازی را از مواردی ذکر کرد که متهم از طعمه‌های خود در آگهی‌های دیوار با رسید‌های جعلی خریداری کرده‌است.

وی افزود: متهم برای جلب اعتماد بیشتر برخی مخاطبان با مانور متقلبانه، خود را با نام جعلی دکتر محمدی و دکتر حسینی معرفی کرده و به برخی مالباختگان پروانه طبابت جعلی نیز ارائه داده‌است.

تحریری با اشاره به اینکه متهمان تعدادی از این کالا‌ها را برای مصارف شخصی استفاده و برخی را نیز به فروش رسانده‌اند به شهروندان مجدداً هشدار داد: در خرید و فروش کالا بالاخص در روز‌های آخر سال نسبت به دریافت وجه واریزی از برنامه‌های بانکی معتبر خود اطمینان کامل کسب نمایند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار