رئیس سازمان غذا و دارو:

طرح ‌دارو‌رسانی در منزل در کل کشور اجرایی شد

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: طرح "دارو‌رسانی در منزل" ‌در کل کشور اجرایی شد.

 در حاشیه افتتاحیه ۵ شرکت فناورانه در حوزه تجهیزات پزشکی که در منطقه ویژه فرودگاه پیام انجام شد، با ابراز اینکه "امروز در این افتتاحیه چندین شرکت دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیان محصولات مصرف پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی را بازدید و افتتاح کرده‌ایم"، اظهار داشت: در حوزه تجهیزات پزشکی در چندسال گذشته شتاب ما در تولید بالا رفته است.

وی با اشاره به اینکه دو تولید‌کننده تروکار‌های لاپاروسکوپی که تمام اجزای آن را در منطقه ویژه پیام تولید می‌کنند، افزود: بخش بزرگی از نیاز این  محصولات را برطرف کرده‌اند و بسیاری از ابزار‌های مورد نیاز برای جاگذاری و استفاده در عمل‌های جراحی در این مجموعه‌ها تولید می‌شود.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه "یکی از مجموعه‌های تولیدکننده لوازم مصرفی دندانپزشکی که دانش‌بنیان نیز بوده است در این منطقه مشغول به فعالیت است"، گفت: تکنولوژی بالای این تجهیزات و ملزومات مصرفی دارای کیفیت‌های بالایی است و تمام این شرکت‌ها توانایی این را دارند تا بتوانند به کشور‌های منطقه و فرامنطقه صادرات داشته باشند.

محمدی اضافه کرد: بخشی از این تولیدکنندگان تأییدیه اتحادیه اروپا را نیز دارند.

وی با اشاره به اینکه بحث دارو‌رسانی در منزل از یک سال گذشته به‌صورت آزمایشی شروع شده است، عنوان کرد: در دهه مبارکه فجر توسعه طرح به کل کشور آغاز شده است و در زمان حاضر آیین‌نامه آن در حال ابلاغ است و به‌محض ابلاغ در یک استان به‌صورت پایلوت آغاز می‌شود.

رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد: مسئولیت دارو‌رسانی کامل با وزارت بهداشت است و طبیعتاً هرکس مسئولیت قانونی داشته باید نظر خود را در این مورد اعلام می‌کرده است و ذی‌نفعان این امر حوزه سلامت هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۲۶ ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
دارو در دارو خانه هانیست و اگر هم باشد هم گران و هم به افراد خاص می دهند وگران اگر ایرانی باشد نسبت به نمونه خارجی کارآمد کافی را ندارد حالا دارو در خانه ترمز بگیرید تند نروید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۵۹ ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
سلام چرا عیدی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را ندادن .ولی عیدی بازنشستگان سازمان نیروی مسلح را دادن.تبعیض تا کی. من بازنشسته ام شبها تو پارک هم شهرداری نمیزاره بخوابم .
Iran (Islamic Republic of)
رضا
۲۳:۳۱ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
منم داروساز خونگی هستم
سایه نردبان اشک مورچه دندون تمساح خرد کردم با دم موش وسنجد نرسیده وگوش خر چرخ کردم داروی انواع سرطان شده مفت هم میفروشم ،
چرت گویی های شما تمامی نداره