جشن بزرگ تکلیف سیاسی ۴ هزار دانش‌آموز دختر رای اولی شیرازی برگزار شد

مدیرکل آموزش وپرورش فارس، گفت: دانش‌آموزان رای اولی امسال برای اولین بار در سرنوشت کشور سهیم هستند و حق انتخاب دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، فرشید قاسمی در همایش و جشن بزرگ تکلیف سیاسی چهار هزار دانش‌آموز دختر رای اولی شیرازی در سالن شهید دستغیب شیراز، گفت: در سطح استان فارس بیش از ۳۸ هزار دانش‌آموز رأی اولی داریم که امسال برای اولین بار در تعیین سرنوشت کشور موثر خواهند بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس گفت: این همایش در آستانه انتخابات ۱۱ اسفندماه و در راستای ایجاد شور و نشاط انتخاباتی در بین دانش‌آموزان در شیراز و سایر شهرستان‌های استان فارس برگزار می‌شود.

قاسمی با تبریک اولین حضور دانش آموزان در پای صندوق‌های رای افزود: شما دانش آموزان شیرازی ازجمله با استعدادترین و با هوش‌ترین دختران ایران هستید.

او با تصریح بر اینکه دانش آموزان رای اولی امسال برای اولین بار در سرنوشت کشور سهیم هستند و حق انتخاب دارند، خاطرنشان کرد: امروز ایران جز ۱۲ کشور دارای صنعت هسته‌ای دنیاست و این افتخار بدست جوانان و دانشمند ایرانی حاصل شده است البته جمهوری اسلامی در بسیاری از حوزه‌های علمی پیشرفت کرده و جز برترین‌های دنیاست.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: دانش آموزان دختر و پسر استان فارس و شهر شیراز در ۱۱ اسفند با حضور پر رنگ خود پای صندوق‌های رای، هویت دختران و پسران ایرانی را مشخص می‌کنند.

قاسمی با اشاره به اینکه همه دانش‌آموزان رای اولی را در ۱۱ اسفند در حوزه‌های اخذ آرا ملاقات خواهیم کرد، افزود: یک صندوق رأی ویژه رای اولی‌ها نیز در شهر شیراز استقرار خواهد یافت تا دانش آموزان رای اولی جشن سیاسی خود را تکمیل کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به حضور پرشور دانش آموزان در راهپیمایی ۲۲ بهمن، عنوان کرد: حماسه‌ای که دانش آموزان و خانواده هایشان در یوم الله ۲۲ بهمن آفریدند با مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۱ اسفند تکمیل خواهد شد.

در این جشن سیاسی که استاندار فارس و همچنین چهار هزار دانش آموز دختر رای اولی از نواحی چهارگانه شیراز حضور داشتند، برنامه‌های متنوعی برگزار شد. همچنین این برنامه با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز، سازمان بسیج دانش‌آموزی و اداره کل و نواحی چهارگانه آموزش و پرورش شهر شیراز و عشایری برگزار شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار