اختتامیه مسابقات نظامی سپهبد‌های اخلاص در سیاخ دارنگون برگزار شد

مراسم اختتامیه مسابقات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان سپهبد‌های اخلاص همزمان با میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان برگزار شد.

مراسم اختتامیه مسابقات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان سپهبد‌های اخلاص عصر امروز مصادف با میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان برگزار شد.

در این مسابقات که ۱۶۴ نفراز یگان‌های مختلف ارتش در سراسر کشور حضور داشتند در پنج رشته توپ ۲۳ میلیمتری، خمپاره انداز ۶۰ میلیمتری، تانک تی، تانک چیفتن و نفربر پی ام بی دو به میزبانی تیپ ۳۷ زرهی ارتش در بخش سیاخ دارنگون با هم به رقابت پرداختند.

سرهنگ داداش‌پور، نماینده معاونت آموزش نیروی زمینی ارتش با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر بالا بردن توان رزمی ارتش، اظهار داشت: از سال ۱۳۹۷ با نام سپهدان شهید قرنی، صیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی با ۱۴ رشته مسابقات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان سپهبد‌های اخلاص شروع کردیم که امروز به ۴۱ رشته رسیده است.

به گفته او، تمام تخصص‌های موجود در ارتش در این مسابقات وارد شده و رشته‌ها هرساله افزایش می‌یابد.

داداش‌پور گفت: با اجرای این مسابقات، قصد بالا بردن اعتماد به نفس و عزم کردن اراده‌ها را داریم.

به گفته او، هدف از برگزاری این مسابقات، انتخاب برترین‌ها برای مسابقات بین‌المللی روسیه است، ضمن اینکه ضعف‌ها و قوت‌های خود را شناسایی می‌کنیم.

امیر سرتیپ دوم ستاد ابوالقاسم رضایی، فرمانده ارشد ارتش در منطقه فارس نیز با اشاره به انتخابات پیش‌رو، تصریح کرد: انتخابات مثل این است که دشمن در نزدیکی ماست، پس شرکت در انتخابات مصداق حضور در میدان جنگ علیه دشمن است.

او گفت: این مسابقات در ۴۱ رشته در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمامی حوزه‌های مرتبط با توان رزم، از جمله لجستیک، و عملیات ویژه در سطوح مختلف برگزار شده و امروز میزبان ۲۷ تیم در پنج رشته در شیراز هستیم.

امیر رضایی با بیان اینکه چند سالی است که این مسابقات با نام مبارک سپهبد‌های اخلاص برگزار می‌شود، تصریح کرد: این مسابقات تاثیر بسیار مثبتی در بالا بردن توان رزمی نیروی زمینی ارتش داشته است و علاوه بر اینکه یک رزمایش است رقابت سالمی هم میان یگان‌هاست.

فرمانده ارشد آجا در استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد گفت: نیرو‌های ما از نظر توان رزمی می‌توانند در سطح دنیا بدرخشند.

در این مسابقات به نفرات برگزیده جوایز نقدی و لوح تقدیر اهدا شد که این نفرات به مسابقات جهانی اعزام خواهند شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار