استاندار آذربایجان شرقی:

هوشیاری و داشتن برنامه اصل مهم در پدافند غیرعامل است

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم تقویت پدافند غیر عامل در همه نهاد‌ها و دستگاه‌ها گفت: در پدافند غیرعامل آمادگی هوشیاری و برنامه محور بودن اصل مهمی است.

آقای رحمتی در جلسه شورای عالی پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی گفت: پدافند غیرعامل ما را به این موضوع آگاه کرده است که دشمن از کوچکترین مسائل سواستفاده می‌کند تا برای مردم مشکل ایجاد کند و زمینه نارضایتی جمعی را فراهم آورد.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل ما را در برابر دشمن مصون می‌کند یادآور شد: طبق این اصل باید دستگاه‌ها و مردم بدانند که دشمن از کجا و چگونه می‌تواند حمله کند تا قبل از حمله بتوان مقابله درست و متناسب با تهدید صورت گیرد.

آقای رحمتی با بیان اینکه دشمن با خرابکاری‌ها کار‌های مردم را مختل می‌کند و روزمرگی مردم را به هم می‌ریزد و نارضایتی عمومی را فراهم می‌کند گفت: این خرابکاری‌ها نشان می‌دهد که دشمن پستی و زبونی خود را قبول کرده است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به موقعیت اقتصادی، سیاسی، جمعیتی، جغرافیایی و صنعتی استان آذربایجان شرقی گفت: راهبردی و پیشران بودن استان باعث تمرکز زیاد دشمن بر این خطه از کشورمان شده است و ما هم باید هوشیارتر عمل کنیم.

وی با اشاره به تحمیل انواع تحریم‌ها در سال‌های اخیر گفت: مردم با بصیرت و صبوری تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کردند و از دل این تحریم‌ها شرکت‌های دانش بنیان روی کار آمدند.

آقای رحمتی ادامه داد: دشمن بعد از شکست در تحریم ها جنگ ترکیبی به راه انداخت و با اجیر کردن، تهدید و تطمیع چند نفوذی این جنگ‌ها را به به مردم ایران تحمیل کرده است.

استاندار آذربایجان شرقی یادآور شد: با این شناخت از زبونی دشمن در مقابله با مردم ایران باید در برابر خرابکاری ها آمادگی لازم را داشته باشیم تا با پیش بینی‌های درست اقدام به موقع انجام دهیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار