حذف مهر انتخابات از شناسنامه‌ها

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد گفت: در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ملاک عمل برای رأی گیری دستگاه احراز هویت است و دیگر نیاز به مهر شدن شناسنامه نیست.

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: با توجه به اینکه با درج مهر در شناسنامه برخی رسانه‌های معاند سعی در سوء استفاده برای تشویش اذهان عمومی را داشتند امسال برای رفع ابهام برای عدم اجباری بودن شرکت در انتخابات ثبت مهر در شناسنامه حذف شده است.
 
هاشمی مهر با بیان اینکه رفتارهای انتخاباتی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی رصد می‌شود، افزود: تبلیغات زود هنگام توسط داوطلبان انتخابات مجلس ممنوع است.

وی آخرین لیست افراد تائید صلاحیت شده برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد و ادامه داد: در شرایط حاضر ۱۰۴ نفر خروجی تأیید صلاحیت‌ها است که ۳۳ نفر در حوزه انتخابیه گچساران و باشت، ۳۸ نفر در حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون و ۳۳ نفر در حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده به رقابت می‌پردازند.

جواد هاشمی مهر اعلام کرد: در این مرحله هیچ فرد جدیدی به لیست افراد تأیید صلاحیت شده افزوده نشده است.

رئیس ستاد انتخابات استان افزود: برگزاری جلسات مختلف با نامزد‌ها و اعضای شورای تأمین و رفع شبهات در نشست‌ها، توصیه به اخلاق‌مداری، رعایت تقوا از جمله مواردی که انجام‌شده است.
 
هاشمی مهر ادامه داد: همه داوطلبان انتخابات بدون استثنا فرد مورد نظرشان معرفی و در محل اخذ رأی حضور دارند و همچنین سه تا ۵ ناظر نیز با نام ناظر مسئول، بر کاربر و دیگر افراد نظارت می کنند.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.