سالم سازی محیط‌های ورزشی کرمانشاه

استاندار کرمانشاه از دستگاه‌های ذیربط خواست تا نسبت به سالم سازی محیط‌های ورزشی کرمانشاه همچون پارک شرقی و پارک کوهستان اقدام کنند.

محمد طیب صحرایی، استاندار کرمانشاه در نشست شورای ورزش استان، با اشاره به اهمیت توسعه ورزش همگانی در جامعه، گفت : باید گزارشی از وضع موجود شرایط ورزش همگانی در استان تهیه و برای نشست آینده شورای ورزش استان ارائه شود.

وی افزود: باید بدانیم در حال حاضر چه تعداد ورزشکار در رشته‌های همگانی داریم، وضعیت امکانات و زیرساخت‌های آن چگونه است و مردم استان تا چه اندازه به ورزش‌های همگانی اهمیت می‌دهند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: متاسفانه هنوز آمار دقیق و مشخصی از اینکه چه میزان از جمعیت حدود یک میلیون نفری شهر کرمانشاه و دیگر شهرستان‌ها به ورزش همگانی می‌پردازند وجود ندارد.

وی با تاکید براینکه نباید در این زمینه آمارسازی صورت گیرد، عنوان کرد: اگر بخواهیم برای خوشایند یکدیگر آمار‌هایی غیرواقعی از وضعیت ورزش همگانی ارائه دهیم، نمی‌توانیم یک تصمیم واقعی را برای توسعه این بخش از ورزش در استان بگیریم.

صحرایی اضافه کرد: برخی از مناطق شهر کرمانشاه همچون محلات حاشیه نشین امکانات اولیه را برای ورزش در اختیار ندارند، بنابراین باید یک عدالت توزیعی را در ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی داشته باشیم.

وی خواستار ارائه آمار دقیقی هم از وضعیت ورزش قهرمانی در استان شد و گفت: در این آمار باید عنوان شود که وضعیت ما درگذشته چگونه بوده، اکنون به کجا رسیده ایم، در کدام رشته‌ها موفق‌تر بوده ایم و از طرفی جایگاه استان را نسبت به استان‌های همجوار و کشور بسنجیم.

استاندار کرمانشاه بر سالم سازی محیط‌های ورزشی در سطح استان هم تاکید کرد و افزود: متاسفانه برخی از محیط‌های ورزشی در سطح استان مانند پارک کوهستان و پارک شرقی که هر روز تعداد زیادی از مردم برای ورزش و کوهنوردی و پیاده روی به انجام می‌روند دچار آسیب‌هایی شده که باید سالم سازی شود.

وی از شهرداری، اداره کل ورزش و جوانان استان و نیروی انتظامی خواست تا برای سالم سازی محیط‌های ورزشی استان از برخی آسیب‌ها اقدام کنند.

صحرایی تاکید کرد: فضا‌هایی مانند پارک کوهستان و پارک شرقی دو مجموعه کم نظیر در کشور و بی نظیر در کرمانشاه هستند که در ایام نوروز هم قطعا میزبان گردشگران زیادی خواهند بود، لذا از این دستگاه‌ها می‌خواهیم برای سالم سازی آن‌ها اقدام کنند.

استاندار کرمانشاه به ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان جوانان در گذشته اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه وزارت ورزش و جوانان و به تبع ادارات کل استان‌ها آن از دو بخش ورزش و جوانان تشکیل شده، باید روی هر دو بخش تمرکز وجود داشته باشند، نه اینکه به یکی از بخش‌ها بیش از دیگری توجه شود.

وی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به شورای ورزش استان، گفت: سالانه حداقل دو نوبت باید جلسات این شورا برگزار شود، لذا پیش از پایان امسال باید نشست دوم این شورا را برگزار کنیم .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.