عضویت بیش از ۲۷ هزار جوان در جمعیت هلال احمر قزوین

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر قزوین گفت: ۲۷ هزار و ۱۱۵ جوان در جمعیت هلال احمر عضویت دارند که ۶ هزار نفر از آن‌ها در مراکز شهرستان‌ها فعالیت می‌کنند.

علیرضا جاهد معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر قزوین گفت: وظیفه معاونت امور جوانان در جمعیت هلال احمر جذب، آموزش و ساماندهی افراد چهار تا ۳۵ سال است که پس از جذب در حوزه‌های مختلف فرهنگی این جمعیت ورود پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه معاونت امور جوانان از ۲ بخش تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: بخش دانش آموزی و دانشجویی بخش‌های مهم این معاونت هستند که در جهت فعالیت‌های مختلف از جمله پایش آسیب‌های اجتماعی، امدادی و فرهنگی فعالیت دارند.

جاهد از تشکیل کانون‌های مختلف در معاونت امور جوانان خبر داد و تصریح کرد: کانون غنچه‌های هلال برای گروه‌های سنی چهار تا هفت سال در کودکستان‌ها فعالیت و کانون‌های دانش‌آموزی نیز با اجرای مباحث امدادی و طرح دانش آموزی آماده در شرایط سخت، مدارس را از این بابت تغذیه می‌کنند.

به گفته وی، کانون‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها با هدف جذب دانشجو‌های متقاضی در جهت کاهش مشکلات اجتماعی جامعه و حضور امدادگران آماده در دانشگاه فعالیت می‌کنند و براساس تفاهم‌نامه‌ای که با حوزه‌های علمیه منعقد شده، کانون طلاب نیز شکل گرفته است.

وی در خصوص عملکرد‌های اخیر واحد امور جوانان، خاطرنشان کرد: آموزش به مردم حاشیه نشین در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و فعالیت گروه‌های سحر برای رده‌های سنی کودکان و نوجوانان از جمله فعالیت‌های مثبت واحد امور جوانان است.

جاهد با بیان اینکه گروه‌های سحر، تیم‌های حمایت روانی هستند که هنگام وقوع سوانح و بلایا با استقرار در شهرک‌های کم برخوردار و ایجاد فضا‌های شاد خدمت رسانی می‌کنند، گفت: در طرح قدم به قدم تا مسیر بهشت ۸۰ عضو این جمعیت به مشهد مقدس اعزام شدند تا در خدمات ویلچری به افراد سالمند و توانمند در حرم مطهر امام رضا (ع) خدمت رسانی کنند.

وی افزود: همچنین براساس تفاهم نامه‌ای که با کمیته امداد استان منعقد شد، ۸۰ نفر به کربلای معلی اعزام شدند تا در طرح یاس که مختص توانمندی بانوان ۳۰ تا ۴۰ ساله است در حوزه‌های مختلف فرهنگی از جمله کارآفرینی و رسانه خدمات خود را ارایه دهند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین با اشاره به اینکه قراردادی با هیات موتورسواری و اتومبیلرانی منعقد شده تا در مواقع نیاز و بحرانی از مهارت رانندگان آنان نیز استفاده شود، یادآور شد: نشست‌های کتابخوانی از فعالیت‌های دیگر و بسیار خوب واحد امور جوانان بوده که طی ۱۰ سال گذشته ۱۰۱ نشست با حضور افراد صاحب نظر و اساتید علمی برگزار کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار