بازدید دادستان تهران از انبار‌های مرکزی مدیریت جمع آوری و فروش اموال تملیکی

علی صالحی به همراه جمعی از معاونین و مدیران استانی از انبار‌های مرکزی مدیریت جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران بازدید کرد.

بعد از ظهر روز گذشته علی صالحی دادستان تهران به همراه جمعی از معاونین و مدیران استانی از انبار‌های مرکزی مدیریت جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران بازدید کرد.

وی در مورد اهداف این بازدید عنوان کرد: به منظور جامه عمل پوشاندن به منویات ریاست محترم قوه قضائیه دایر بر بازدید‌های دوره‌ای منظم، صیانت از حقوق عامه وتسریع در تعیین تکلیف کالا‌ها این بازدید صورت پذیرفت.

دادستان تهران افزود: با توجه به مشکلات موجود در مدیریت اموال تملیکی استان از جمله فقدان فضای کافی، تجهیزات انبارداری و ارتباط سامانه‌ای بین دستگاهی، دستورات لازم در خصوص حل این مشکلات خطاب به مدیران حاضر صادر و مقرر گردید مکاتبات لازم از ناحیه دادستانی تهران با مسئولان امر نیز صورت پذیرد.

صالحی ضمن بازدید قفسه به قفسه کالا‌ها عنوان نمود: علی رغم خروج وضعیت انبار‌ها از شرایط نابسامان گذشته و نظم دهی نسبی انبارش کالاها، مشخص نبودن وضعیت تعیین تکلیف تعدادی از کالا‌ها و رسوب آن‌ها از عمده مشکلات مشهود موجود می‌باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به وجود مقادیری از کالا‌هایی که حکم برائت مالکین صادر، لیکن ایشان جهت تحویل مراجعه نکرده‌اند دستور اعطای مهلت ۱۰ روزه و ابلاغ به مالکین جهت مراجعه صادر شد تا در صورت عدم حضور و استرداد، کالا در فرایند اداری تعیین تکلیف قرار گیرد.

دادستان تهران بیان داشت: همچنین مقرر شد به منظور جلوگیری از رسوب و تضییع کالا‌های بلاتکلیف موجود، کارگروهی با حضور مدیران تعزیرات حکومتی، مدیریت جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان و معاونین دادستان تشکیل و تصمیمات لازم به منظور تعیین تکلیف اتخاذ شود.

وی عنوان نمود: به منظور تسریع در فرایند تعیین تکلیف کالاها، دستور استقرار نمایندگان گمرک و تعزیرات حکومتی تهران به منظور ارائه پاسخ استعلامات در محل مدیریت جمع آوری وفروش اموال تملیکی به صورت منظم، در روز معینی در هفته و افزایش بازدید‌های دوره‌ای معاونین دادستان صادر شد.

وی در ادامه خطاب به مدیریت جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان و معاونین وی، موارد لازم را در مورد لزوم افزایش قفسه‌بندی سوله‌ها و انتقال کالا‌های موجود در فضای باز به اماکن مسقف و تسریع در فرایند تعیین تکلیف این کالاها، تذکر داده و دستورات لازم را صادر نمود.

همچنین در بازدید از انبار محل نگهداری کالا‌های سلامت محور، به منظور حفظ سلامت عمومی و جلوگیری از بازگشت کالا‌های مشکوک از حیث سلامت به چرخه مصرف، بر لزوم استعلام قابلیت مصرف این قسم کالا‌ها از بدو ورود به انبار و موکول نکردن انجام آزمایش به پس از صدور دستور فروش کالا‌ها، تاکید نمود.

دادستان تهران در پایان ضمن تشکر از زحمات کلیه مسئولان اعلام کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری در مدیریت جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران ۱۶۲۰۰ ردیف کالا به ارزش ۶۹ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال تعیین تکلیف شده است که از نظر ارزش ریالی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۹ درصد و از حیث تعداد اقلام ۳۳ درصد افزایش را شاهد هستیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار