فعالیت بیش از ۱۵۰ راهنمای گردشگری در استان همدان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان از فعالیت بیش از ۱۵۰ راهنمای گردشگری با کارت اعتباری تأیید شده در این استان خبر داد.

محسن معصوم‌علیزاده ضمن تبریک فرارسیدن 21 فوریه روز جهانی راهنمایان گردشگری گفت: طبق آخرین آمار بیش از 150 نفر راهنمای گردشگری دارای کارت شناسایی در سطح استان فعالیت دارند افرادی پویا، فعال و صاحب‌فکر هستند.

او با اشاره به اینکه همدان با داشتن بیش از هزار و 900 اثر و جاذبه تاریخی از استان‌های پیشرو در گردشگری است، گفت: توانمندسازی فعالان حوزه گردشگری و راهنمایان این بخش می‌تواند زیربنای صنعت گردشگری همدان را مستحکم‌تر کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه راهنمایان دارایی اصیل گردشگری هستند، گفت: نقش راهنمایان گردشگری در راهنمایی و جلب رضایت مسافران و گردشگران و ترغیب آنها به سفری دوباره به استان اهمیت زیادی دارد چرا که این عزیزان تابلوهای زیبای معرفی شهر و استان همدان هستند.

معصوم‌علیزاده با بیان اینکه گردشگری می‌تواند باعث احیا و ارتقاء سنت‌ها و فرهنگ‌های جامعه بومی و حفظ ارزش‌های طبیعی و تاریخی شود و از نظر اقتصادی در جوامع میزبان مؤثر باشد، گفت: آگاهی فعالان این حوزه به ویژه راهنمایان گردشگری مقدمه تبدیل ظرفیت‌های بالقوه گردشگری به جاذبه‌های پولساز در آگاهی فعالان این حوزه به ویژه راهنمایان گردشگری خلاصه می‌شود.

او گفت: اجرای طرح بیمه راهنمایان گردشگری به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین خواسته راهنمایان گردشگری همواره از سالیان گذشته تا کنون مطرح بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.