آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در بخش زراعت افغانستان

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری طالبان از دیدار مدیرعامل وزارت کشاورزی جمهوری اسلامی ایران با سرپرست این وزارت خبر داد.

مدیرعامل وزارت کشاورزی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با سرپرست وزارت زراعت طالبان از آمادگی‌های ایران بر سرمایه‌گذاری در بخش‌های مالداری، زراعت، آبیاری، باغداری، آموزش، سیستم اصلاح نسل حیوانات و پروسس لبنیات سخن زده و اطمینان داده که برای آغاز کار عملی در این بخش‌ها آماده اند. 

مولوی عطاءالله‌عمری، سرپرست زراعت، آبیاری و مالداری طالبان با سید حسن مرتضوی، معاون سفارت ایران در کابل، ابوالفضل چمندی، معاون هماهنگی اموراقتصادی ولایت خراسان رضوی و  همتی مدیر عامل سازمان جهاد استقلال در وزارت کشاورزی ایران دیدار نمود.

در این دیدار هیئت ایرانی از علاقه‌مندی دولت و سرمایه‌گذاران ایرانی در زمینه کار و سرمایه‌گذاری در افغانستان سخن گفتند. 

همتی مدیر عامل وزارت کشاورزی ایران از آمادگی‌های ایران بر سرمایه گذاری در بخش‌های چون مالداری، زراعت، آبیاری، باغداری، آموزش، سیستم اصلاح نسل حیوانات و پروسس لبنیات سخن زده و اطمینان داده که برای آغاز کار عملی در این بخش‌ها آماده اند.

از سویی هم مولوی عطاء الله ‌عمری، از فراهم بودن بسترهای خوب کار روی زراعت، مالداری، آبیاری و باغداری و نیاز به کار در این بخش‌ها سخن زده است.

وی افزود:" همیشه در دیدارهای خود به دوستان ایرانی گفتیم بیائید کار کنیم مشترک، چون افغانستان دارای امتیازهای بینظیر در سطح دنیا می‌باشد."

سرپرست وزارت زراعت طالبان افزود ایران نسبت به افغانستان در بخش های زراعت و مالداری پیشرفت های زیاد داشته و افغانستان نیازمند استفاده تجارب ایران است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.