مناسب سازی نرخ کرایه اتوبوس در یزد

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد گفت: تلاش مجموعه راهداری بر این است که منطقی و معقول‌ترین نرخ برای اتوبوس در یزد تعیین شود.

محمد رستگاری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد در حاشیه مانور نظارتی کنترل بلیط اتوبوس گفت: با توجه به اینکه زمزمه‌های افزایش نرخ کرایه از سوی دولت به گوش می‌رسد و از سوی دیگر در سال جدید نیز شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود، برای رعایت حال استفاده کنندگان از ناوگان حمل و نقل، تمامی تلاش مجموعه راهداری بر این است که منطقی و معقول‌ترین نرخ تعیین شود.

وی با اظهار اینکه تلاش می‌شود نرخ کرایه به وضعیت مطلوب تری نسبت به شرایط موجود تغییر پیدا کند، افزود: در سال آینده با هماهنگی و همفکری مجموعه حمل و نقل، فرمانداران شهرستان‌ها و نمایندگان انجمن‌های صنفی و رانندگان، ضمن در نظر گرفتن شرایط شهروندان و مقتضیات هر شهرستان، نرخ کرایه جدید و مناسب تعیین و ابلاغ خواهد شد.

رستگاری با تأکید بر اینکه مناسب سازی نرخ یکی از ضرورت‌های حوزه حمل و نقل است، تصریح کرد: افزایش نرخ کرایه مستلزم افزایش و ارتقای کیفیت خدمات به استفاده کنندگان بوده و این دو مهم باید به موازات یکدیگر به جایگاه مطلوب برسد. چرا که افزایش قیمت و ارائه خدمات نامطلوب قطعاً نارضایتی مردم را به همراه خواهد داشت.

وی با عنوان اینکه ارتقای خدمات صرفاً به موضوعات مالی ختم نمی‌شود، خاطر نشان ساخت: ارتقای کیفیت خدمات باید برای مردم ملموس باشد که در این زمینه می‌توان به نوع برخورد و رفتار راننده با مسافران، عدم تأخیر در ساعت حرکت، توقف‌های به موقع برای نماز، غذا و استفاده از سرویس بهداشتی و. اشاره کرد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ادامه داد: در قالب مانور نظارتی کنترل بلیط اتوبوس ضمن بررسی صورت وضعیت صادره و مقایسه با فروش بلیط شرکت‌های حمل و نقل مسافر، ایمنی ناوگان و تجهیزات و همچنین نحوه نظارت مدیران فنی بر عملکرد اتوبوس‌ها مورد کنترل و بررسی قرار می‌گیرند.

رستگاری اظهار داشت: هر گونه تخلف در این بخش با جدیت در قالب کمیسیون‌های ویژه حمل و نقل مورد رسیدگی و برخورد قانونی قرار خواهد گرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار