صدور بیش از ۲۳۰ هزار پروانه ساخت در بافت فرسوده

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: صدور پروانه‌های ساختمانی در بافت‌های فرسوده به بیش از ۲۳۰ هزار واحد رسیده است.

واگذاری اختیارات دولت به شهرداری‌ها، آری یا خیر؟ امشب موضوع برنامه بالاتر بوده است.

جمالی نژاد معاون  عمرانی وزیر کشور  در این زمینه گفت: طبق قانون باید  بخش عمده ای از کارها به خود مردم در  قالب شورای شهر واگذار شود و  برای پیش بردن سریع برنامه‌های عمرانی، فرهنگی، اقتصادی  باید برنامه‌ها به شهرداری‌ها و شوراهای شهری واگذار شود.

وی افزود: در برنامه هفتم و همچنین سایر برنامه‌های قبلی  به  حضور شهرداری و شورای شهر در پروژه‌های عمرانی تاکید زیادی شده است.

در ادامه این برنامه آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: دو میلیون و ۷۵۰ هزار بنای فرسوده داریم و باید برای نوسازی این بافت‌ها شهرداری‌ها وارد شوند و برای تسریع در اجرای  برنامه بازآفرینی شهری  نیاز  داریم که از توان شهرداران و شورای شهر بیش از گذشته  استفاده کنیم همچنین نظارت ویژه بر اجرای این برنامه‌ها توسط شهرداری خود اثر مثبتی بر روند اجرا خواهد گذاشت.

آیینی گفت: اجرای بسته تشویقی ۱۹ بندی برای تسریع در روند نوسازی بافت‌های فرسوده تهیه شده است که یکی از بندهای این برنامه   تخفیف ۵۰ درصدی شهرداری‌ها بر صدور پروانه های ساختمانی است که تا به امروز اهمیت چندانی به این بخش داده نشده است.

وی با بیان اینکه تا به امروز دولت در بخش شهرداری‌ها کمک های ویژه‌ای کرده است گفت: دولت در حوزه تامین زیربناها از جمله درمانگاه و ساخت پارک در محلات اقدامات و کمک های زیادی کرده است.

او بیان کرد :بازآفرینی شهری یک  برنامه مردمی است که باید مردم پای کار بیایند و شهرداری‌ها به عنوان یک متولی، هدایت گر و تسهیل کننده امور در کنار دولت باشند‌.

وی افزود: شهرداری‌ها در باز آفرینی شهری موفق نبوده است‌  شهرداری‌ها باید در بافت های فرسوده  تخفیف ۵۰ درصدی ارائه دهند که تا به امروز موفق نبوده اند اما با این وجود ۲۳۰ هزار پروانه نوسازی بافت های فرسوده صادر شده است.همچنین بیش از ۵۰ همت دولت و شرکت بازآفرینی شهری به شهرداری ها در حوزه نوسازی کمک کرده است.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۴۹ ۰۴ اسفند ۱۴۰۲
شورای شهرها شده محل کارچاق کنی برای زمین خوارها و باجگیری از شهردار ها
آخرین اخبار