بزرگداشت روز مهندس در دانشگاه قم

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم در مراسم روز بزرگداشت مهندس گفت: مهندسین کشاورزی بیشترین نقش را در امنیت غذایی به عهده دارند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم در مراسم بزرگداشت «روز مهندس» در دانشگاه قم بر اهمیت امنیت غذایی در دنیای حاضر گفت: مهندسین کشاورزی بیشترین نقش را در امنیت غذایی به عهده دارند و دولتمردان برای دستیابی به امنیت غذایی می‌توانند از کارشناسان این حوزه و بیشتر و بهتر بهره‌مند شوند.

کوه پیما بر آمادگی مهندسان کشاورزی در ایفای نقش مطلوبتر جهت تولیدات غذایی و کشاورزی گفت: نظام مهندسی کشاورزی از تمام ظرفیت خود برای بهبود حکمرانی در عرصه صنایع غذایی و بهره‌وری از آب، خاک و تولید در این عرصه بهره خواهد برد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی نیز در این مراسم به پیشرفت‌های چشمگیر بخش کشاورزی بعد از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: پیش از انقلاب حداکثر سالانه ۳۰ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در کشور تولید می‌شد در حالی که بعد از انقلاب اسلامی سالانه بیش از ۱۳۰ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید و در بازار‌های مختلف عرضه می‌شود.

حاجی رضا به نقش مهندسین و بسیجیان بخش کشاورزی در عرصه تولید کشور گفت: استان قم در دهه ۶۰ تنها ۲۷۰۰ تن تخم مرغ سالن تولید می‌کرد در حالی که امروز به ۱۲۰ هزار تن تخم مرغ در سال رسیده ایم.

وی افزود: در تمام محصولات کشاورزی و دامی تولید انواع گوشت، شیر، محصولات لبنی و... پیشرفت‌های زیادی رخ داده و امروز اگر می‌خواهیم با همان رشد حرکت کنیم باید الگوی کشت را رعایت کنیم چرا که ما با برخی از محدودیت‌های اقلیمی مواجه هستیم.

پنجم اسفند به یاد دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی در تقویم رسمی کشور به نام «روز مهندس» نام گذاری شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار