تایید صلاحیت قطعی ۲۷۷ داوطلب انتخابات مجلس

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه از تایید صلاحیت قطعی ۲۷۷ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان خبر داد.

علی شعبانی رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در نشست خبری امروز (سوم اسفند) با اشاره به اعلام اسامی قطعی داوطلبان تایید صلاحیت شده گفت : اسامی این افراد (دوم اسفند) از طریق فرمانداری‌ها اعلام شده است.

وی افزود: بر اساس اعلام صورت گرفته ۲۷۷ کاندیدا در استان کرمانشاه با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

شعبانی گفت: از این تعداد ۱۲۸ داوطلب مربوط به حوزه انتخابیه کرمانشاه، ۲۹ داوطلب مربوط به حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین، ۳۲ داوطلب مربوط به حوزه سنقر و کلیایی، ۴۰ نفر مربوط به حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو، ۱۸ نفر مربوط به حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی و ۳۰ نفر مربوط به حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و روانسر می‌باشد.

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه با اشاره به شروع تبلیغات رسمی کاندیدا‌ها از امروز، سوم اسفند، گفت: داوطلبان به مدت یک هفته و تا ساعت هشت صبح روز پنجشنبه ۱۰ اسفند برای تبلیغات فرصت دارند.

شعبانی با اشاره به شروع تبلیغات تلویزیونی کاندیدا‌ها هم گفت: این دوره شش کانال تلویزیونی محلی برای تبلیغات کاندیدا‌ها راه اندازی شده که از امروز ویدئو‌های تبلیغاتی کاندیدا‌ها از طریق آن‌ها پخش می‌شود و تاکنون ۱۰۵ کاندیدا برای تولید این ویدئو‌ها ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: برنامه مناظره هم برای کاندیدا‌ها در نظر گرفته شده که در این بخش نیز ۵۱ کاندیدا ثبت نام کرده اند.

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در ادامه به تشریح ممنوعیت‌های تبلیغاتی پرداخت و افزود: دیوارنویسی، دادن وعده‌های فراقانونی، نصب محصولات تبلیغاتی در محل‌های غیرمجاز و اختلال در سخنرانی کاندیدا‌های دیگر از جمله این ممنوعیت‌ها است.

وی افزود: راه اندازی کارناوال‌های تبلیغاتی بصورت پیاده و سواره و استفاده از بلندگوی سیار و بلندگوی خارج از ستاد انتخاباتی و نصبت بنر‌های بیش از اندازه مجاز و تعیین شده بجز در محل ستاد ممنوع است.

شعبانی با اشاره به فعالیت هیات استانی نظارت بر تبلیغات گفت: تاکنون به ۱۷ کاندیدا تذکر کتبی داده شده و ۹ کاندیدا‌ها هم به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود: شش مدیر که در امر انتخابات فعالیت داشته اند تذکر کتبی دریافت کرده و سه نفر از مدیران شهرستانی هم عزل شده اند.

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: این امکان هست که برخی تخلفات تبلیغاتی کاندیدا‌ها با تشخیص شورای نگهبان منجر به رد صلاحیت آن‌ها شود.

۱.۶ میلیون واجد شرایط هستند/ این دوره ۷۵ هزار رای اولی داریم

شعبانی تعداد واجدین شرایط استان در این دوره انتخابات را یک میلیون و ۶۴۱ هزار و ۴۲۳ نفر اعلام و تصریح کرد: این آمار افرادی است که کد ملی کرمانشاه دارند و مشخص نیست چه تعداد از این افراد در استان هستند، بنابراین بصورت دقیق نمی‌توان تعداد واجدین شرایط را اعلام کرد.

به گفته شعبانی از این تعداد ۸۳۰ هزار و ۱۸۴ نفر مرد و ۸۱۱ هزار و ۲۳۹ نفر زن هستند.

وی تعداد رای اولی‌های استان را هم ۷۵ هزار و ۲۷۴ نفر اعلام و تصریح کرد: از این تعداد ۳۸ هزار و ۶۵۰ نفر پسر و ۳۶ هزار و ۶۲۴ نفر دختر هستند.

شعبانی تعداد شعب استان را هم ۱۶۷۰ شعبه اعلام و تصریح کرد: از این تعداد ۶۴۶ شعبه در حوزه انتخابیه کرمانشاه، ۲۶۴ شعبه در حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین، ۱۰۱ شعبه در حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی، ۱۸۸ شعبه در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو، ۲۲۶ شعبه در حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب و ۲۴۷ شعبه در حوزه انتخابیه پاوه، روانسر، ثلاث باباجانی و جوانرود مستقر هستند.

وی تعداد عوامل اجرایی این دوره انتخابات در استان را ۳۲ هزار نفر اعلام کرد.

با همراه داشتن یکی از این ۵ مدرک می‌توانید رای بدهید

شعبانی با اشاره به شروع رای گیری از ساعت هشت صبح روز یازدهم اسفندماه گفت: این فرآیند به مدت ۱۰ ساعت و تا ساعت ۱۸ غروب ادامه داشته و امکان تمدید آن هم وجود دارد.

وی با اشاره به حذف مهر انتخابات در این دوره گفت: برای رای دادن با همراه داشتن یکی از این مدارک از جمله کارت ملی، شناسنامه، گذرنامه، کارت پایان خدمت و گواهینامه می‌توان در انتخابات شرکت کرده و رای داد.

شعبانی با بیان اینکه همه چیز برای برگزاری یک انتخابات باشکوه مهیاست، گفت: تعرفه رای به میزان کافی تامین شده و همه مقدمات و امورات برای انجام رای گیری انجام گرفته و همین الان هم آمادگی برگزاری انتخابات را داریم.

وی با اشاره به اهمیت حضور در انتخابات این دوره گفت: مشارکت حداکثری برای داشتن ایرانی قوی لازم است و اگر می‌خواهیم مشکلات کشور حل شود باید قوی شویم و تنها از طریق شرکت در انتخابات می‌توان به قوی‌تر شدن کشور کمک کرد.

وی خاطرنشان کرد: کشور ضعیف نمی‌تواند مسائل خود را حل کرده و اقتصاد را تقویت کند و ازطرفی امنیت یک کشور ضعیف همواره در معرض خطر است، بنابراین همه باید برای ایران قوی در انتخابات شرکت کنیم .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار