عضو شورای شهر قم:

لزوم تخصیص اعتبارات ملی برای تأمین زیرساخت‌های نیمه شعبان

نایب رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: برای برگزاری جشن‌ها و تأمین زیرساخت‌های نیمه شعبان باید ردیف خاصی در بودجه کشور دیده شود.

 حسن طلایی،نایب رئیس شورای اسلامی شهر قم در حاشیه بازدید از مسجد مقدس جمکران و نحوه آماده‌سازی شهر برای برگزاری جشن‌های نیمه شعبان اظهار داشت: جشن نیمه شعبان یک جشن استانی نبوده و نگاه تمام کشور و دنیا به شهر قم است.

وی ضمن بازدید از نحوه آماده‌سازی پارکینگ‌ها، سرویس‌های بهداشتی، مواکب، ایستگاه‌های صلواتی و آذین‌بندی مسیر پیاده‌روی روز نیمه شعبان در بلوار پیامبر اعظم (ص) افزود: باوجود ورود سایر استان‌ها نیاز به کمک ملی احساس می‌شود، زیرا میلیون‌ها زائران در سه روز نیاز به خدمات دارند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم با مقایسه جشن‌های نیمه شعبان با پیاده‌روی روز اربعین گفت: همان‌طور که تمام شهر‌ها برای پذیرایی از زائران اربعین به میدان می‌آیند برای برگزاری جشن‌های نیمه شعبان نیز باید تمام کشور بسیج شده و به کمک مدیریت شهری در قم بیایند.

وی تصریح کرد: برای برگزاری جشن‌های نیمه شعبان باید ردیف خاصی در بودجه کشور دیده شود و به‌صورت اختصاصی به شهر قم کمک کنند تا بتوانیم زیرساخت‌های لازم را به‌صورت دائمی ایجاد کنیم.

طلایی در پایان یادآور شد: حضور زائران مسجد مقدس جمکران تنها به سه روز منتهی به نیمه شعبان ختم نمی‌شود و شهر قم هر سه‌شنبه میزبان میلیون‌ها زائر و مسافر بوده و نمی‌توانیم زیرساخت‌ها را تنها به‌صورت موقتی فراهم کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار