رئیس سازمان انرژی اتمی:

فناوری هسته‌ای به ۱۵۰ مجتمع بزرگ صنعتی وارد شد/ قطع وابستگی به خارج برای واردات تجهیزات

اسلامی گفت:‌ با توجه به طرح‌های توسعه‌ای صنعت هسته‌ای، گسترش همکاری‌ها با شرکت پالایش نفت آبادان و دیگر صنایع پالایشی در دستور کار سازمان انرژی اتمی قرار دارد.

محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران در جریان سفر به استان خوزستان از شرکت پالایش نفت آبادان بازدید کرد.

اسلامی در جریان بازدید از شرکت پالایش نفت آبادان گفت: سازمان انرژی اتمی ایران از فناوری‌هایی برخوردار است که غیر از استفاده در تولید محصولات در صنعت هسته‌ای در سایر صنایع نیز موثر است.

وی افزود: سازمان انرژی اتمی ایران از فناوری‌هایی نظیر تولید ابزار دقیق تولید شده در صنعت هسته‌ای برخوردار است و این فناوری‌ها نه تنها در این صنعت بلکه در سایر صنایع حساس کشور نظیر نفت، گاز و پتروشیمی، برای اندازه‌گیری و کنترل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی افزود: اکنون از فناوری هسته‌ای در ۱۵۰ مجتمع بزرگ و عظیم صنعتی در حوزه‌های نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، سیمان، صنایع سلولزی و ... استفاده می‌شود.

اسلامی گفت: با توجه به طرح‌های توسعه‌ای صنعت هسته‌ای، گسترش همکاری‌ها با شرکت پالایش نفت آبادان و دیگر صنایع پالایشی در دستور کار سازمان انرژی اتمی ایران قرار دارد.

معاون رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: صنعت هسته‌ای، یک نقطه مهم و گلوگاهی محسوب می‌شود که به لطف الهی و با تلاش همکاران شاهد به ثمر رسیدن فناوری‌های مرتبط با آن هستیم و صاحبان صنایع گوناگون که به دنبال قطع وابستگی به خارج از کشور و واردات ابزار‌ها و تجهیزات هستند، اکنون از محصولات فناورانه تولید شده در سازمان انرژی اتمی ایران استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: محصولات تولید شده در سازمان انرژی اتمی ایران در صنایع گوناگون وارد مدار شده و مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

استفاده از فناوری‌های هسته‌ای، بسترساز پیشرفت صنایع پالایشی

حکیم قیم، مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان نیز در جریان دیدار با رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: با توجه به طرح‌های توسعه‌ای این پالایشگاه بدون شک استفاده از فناوری‌های نوین و تکنولوژی‌های جدید می‌تواند بستری مناسبی برای انجام امور فراهم کند.

وی افزود: صنایع نفت و هسته‌ای هر دو با تحریم‌های ظالمانه و گسترده مواجه هستند، اما با این وجود شاهد پیشرفت‌های چشمگیر این صنایع هستیم و تجربه نشان داده که با آگاهی یافتن دوجانبه از امکانات یکدیگر می‌توانیم به پیشرفت‌های خوبی دست یابیم.

قیم خاطرنشان کرد: خوشبختانه انرژی هسته‌ای در سال‌های گذشته بسیار خوش درخشیده و شاهد تاثیرات فراوان این صنعت در حوزه‌های پزشکی، صنعتی و... بوده‌ایم.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان عنوان کرد: حضور رییس سازمان انرژی اتمی ایران در شرکت پالایش نفت آبادان می‌تواند سبب گشایش روزنه‌هایی شود تا بتوانیم از دستاورد‌های مفید صنعت هسته‌ای در امور مختلف زیست محیطی و انجام فرایند‌ها در این پالایشگاه استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: امید است بازدید امروز نقطه آغازی برای همکاری‌های دوجانبه باشد و شاهد گسترش صنعت هسته‌ای در صنعت پالایشی باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۹ ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
نیروگاه هسته ای چرا اینقدر طولانی شده لطفا توضیح دهید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۵ ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
انشاالله روز به روز ایران پیشرفت کند ....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۵ ۰۴ اسفند ۱۴۰۲
بسیارعالی‌وخوب‌است‌دست‌مریضاد‌ویک‌نکته‌خیلی‌مهم‌این‌است‌که‌‌‌ باید‌فکراساسی‌درمورداین‌آقای‌گروسی‌که‌‌عامدانه‌درجبهه‌آمریکای اسراییل‌علیه‌ما‌کارمیکند‌بشودوبهیچ‌عنوان‌باسفرش‌بهکشورمان موافقت‌نشودتازمانی‌کهازمسئولیت‌خودبعنوان‌رئیس‌آژانس‌سوء استفاده‌نکندواقعا‌خیلی‌ریاکار‌وحقه‌بازاست‌ایشان‌یک‌جاسوس ومهره دست‌‌نشانده‌آنها‌میباشد.
Netherlands
Mohieddin
۱۸:۲۶ ۰۴ اسفند ۱۴۰۲
فناوری هسته ایی چیه ؟؟؟ سلاح هسته ایی فورا لازم است از نان شب هم برای ما ایرانیان واجب تر است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۳ ۰۴ اسفند ۱۴۰۲
منفعت اقتصادی هسته ای ی ملیدنیوم ضرر تحریم ها نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۲ ۰۴ اسفند ۱۴۰۲
شماکه راست میگی