مایکروسافت قابلیت حذف اشیاء و اشخاص یک تصویر را به ویندوز ۱۱ اضافه کرد

با افزودن قابلیت جدید به ویندوز ۱۱، افراد از طریق ویندوز فوتوز (Windows Photos) و با کمک هوش مصنوعی می‌توانند اشیاء یا اشخاص موجود در یک تصویر را حذف کنند.

Magic Eraser از جمله ویژگی‌های جادویی گوشی‌های سری پیکسل گوگل است که با آن می‌توانید افراد یا اشیاء مدنظر خود را از یک عکس حذف کنید. حالا مایکروسافت این قابلیت و چندین ویژگی هوش مصنوعی دیگر را به ویندوز فوتوز (Windows Photos) اضافه کرده است.

مایکروسافت از ویژگی جدیدی برای برنامه Photos رایانه‌های شخصی ویندوزی رونمایی کرده است که با آن می‌توانید تصاویر خود را اصلاح کنید و اشیاء یا افرادی را از عکس حذف کنید. همچنین امکان حذف چندین شیء به‌صورت همزمان نیز وجود دارد و مایکروسافت ادعا کرده که این کار به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

قابلیت حذف اشیاء و اشخاص یک تصویر

برای استفاده از این قابلیت (زمانی که در دسترس تمام کاربران ویندوز قرار گرفت) که Generative Erase نام دارد، ابتدا باید تصویر را در Photos باز کنید. سپس از منوی Edit Image گزینه Erase را انتخاب کنید. پس از آن می‌توانید اشیاء یا بخش‌هایی از یک عکس که می‌خواهید حذف شوند را انتخاب کنید.

برای پاک‌کردن چند سوژه به‌صورت همزمان یا داشتن کنترل بهتر و دقیق‌تر نیز می‌توانید گزینه Auto Apply را غیرفعال کنید.

این ویژگی در حال حاضر برای اینسایدر‌های ویندوز ۱۱ در دسترس است و در آینده برای کاربران ویندوز ۱۰ نیز ارائه خواهد شد. کاربران ویندوز ۱۱ سایر ویژگی‌های هوش مصنوعی ویرایش عکس ویندوز ۱۱ مانند «تارکردن پس‌زمینه» و «حذف یا جایگزینی پس‌زمینه» را نیز دریافت خواهند کرد. همچنین برای استفاده از آن باید برنامه Photos خود را به نسخه ۲۰۲۴.۱۱۰۲۰.۲۱۰۰۱.۰ یا بالاتر به‌روز کنید تا بتوانید از این ویژگی استفاده کنید.

منبع: دیجیاتو

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار