تأکید استاندار سیستان و بلوچستان بر لزوم رفع مشکل آب و برق

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: رفع مشکلات مناطق مختلف استان بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست، قطعاً با کمک مردم شاهد رشد و توسعه همه‌جانبه خواهیم بود.

محمد کرمی  در جمع مردم و معتمدان دهستان هیچان شهرستان نیکشهر، اظهار کرد: این منطقه مردم و جوانان متدین و پرتلاشی دارد که امیدوارم ما بتوانیم زمینه را برای پیشرفت بیشتر مردم منطقه فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی اراده الهی بوده است، بیان کرد: خداوند اراده کرد که امت اسلامی برای پیاده کردن اسلام در کل دنیا تلاش کنند. بنابراین رسالت ما این است که فرمان الهی را اجرا کنیم که این موضوع یک رسالت سنگین بر دوش ماست.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دشمنان ایران اسلامی برای مقابله با جبهه حق با تمام توان به میدان آمده‌اند. امروز شما محکم مقابل جبهه‌ شیطان ایستاده‌اید و با قدرت پیش می‌روید، چون ما خدا را داریم و هر قدرتی که به خداوند وصل شود پیروز خواهد بود.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه مدعی هستیم پای اسلام ایستاده‌ایم، باید شبانه‌روز برای رفع مشکلات مردم تلاش کنیم، چراکه این امر سفارش دین ماست.

او با بیان اینکه اسلام به تلاش، کوشش علم، فناوری و تفکر تاکید دارد، بیان کرد: اسلام همه این‌ کارها را عبادت می‌داند و اگر درست عمل کنیم، قطعاً در همه زمینه‌ها موفق خواهیم بود. اسلام به حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و علمی تاکید فراوانی دارد، قطعاً کار و تلاش سبب پیشرفت، نوآوری و خلاقیت خواهد شد. بنابراین باید با انسجام، وحدت و برادری در کنار یکدیگر برای استان‌مان تلاش کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به توانمندی مردم منطقه هیچان، گفت: برنامه‌ریزی شده است در آموزش و پرورش و دانشگاه کودکان و جوانان از همان زمان تحصیل توانمند تربیت شوند و در کنار درس خواندن مهارت نیز یاد بگیرند که پس از تحصیل بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند. تاکید شده است در مناطق روستایی به هر یک از افراد، بیش از ۱۰۰۰ مترمربع زمین داده شود تا علاوه بر تامین معیشت این افراد، به مسکن آنها نیز کمکی شود تا مردم توانمند بار بیایند.

کرمی به مشکلات مردم در زمینه آب، برق و قنات اشاره کرد و افزود: مشکلات هر منطقه باید پیگیری و برطرف شود تا وضعیت آن بهبود پیدا کند که این موضوع بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست.

وی معتقد است: سیستان و بلوچستان از نظر ظرفیت‌ها، استان محرومی نیست، اگر محرومیتی وجود دارد در فکر افراد است، چون این منطقه ثروت‌های زیادی دارد.

برچسب ها: استانداری ، معتمدان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار