برگزاری انتخابات استان قم در ۷۴۷شعبه اخذ رأی

فرماندار قم از برگزاری انتخابات در ۷۴۷ شعبه استان با مشارکت ۲۰ هزار نفر عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی، حفاظتی و پشتیبانی خبر داد.

 عباس ذاکریان، فرماندار قم  امروز در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: منویات رهبر انقلاب در خصوص سرعت، شفافیت، سلامت و امنیت در برگزاری فرایند انتخابات مورد تاکید است.

وی گفت: براساس قانون حداقل باید در یک هشتم از شعبه‌ها فرایند انتخابات به صورت تمام الکترونیکی برگزار شود، استان قم یکی از چهار شهری است که به دلیل فراهم بودن زیر ساخت‌های مناسب انتخابات به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود.

فرماندار قم با بیان به اینکه با الکترونیکی شدن، فرایند انتخابات ساده و شفاف برگزار می‌شود گفت: مردم با یکی از مدارک ۵ گانه هویتی شامل گذرنامه، شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت و گواهینامه می‌توانند در انتخابات شرکت کنند و با برگزاری انتخابات الکترونیکی فرایند اخذ و شمارش آرا با سرعت، و شفافیت صورت خواهد گرفت.

ذاکریان تصریح کرد: مردم برای رای دادن تنها با یکی از مدارک هویتی در شعبه اخذ رأی حاضر می‌شوند و با دریافت کارت تعرفه و وارد کردن چهار کد و تایید دکمه ثبت فرایند رای دادن را انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه انتخابات در ۷۴۷ شعبه در استان قم برگزار می‌شود برای این تعداد صندوق ۲۰ هزار نفر عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی، حفاظتی و پشتیبانی که همگی از بین مردم هستند آموزش‌های لازم را دیده اند و فرایند انتخابات را اجرایی خواهند کرد.

فرماندار قم بر رعایت موازین اخلاقی، شرعی و قانونی توسط نامزد‌ها تاکید کرد و افزود: لازم است نامزد‌های مختلف همه اقدامات تبلیغی را درچارچوب قانون انجام دهند و تبلیغاتی خارج از چارچوب قوانین تبلیغات انجام ندهند.

ذاکریان با تاکید بر آماده بودن همه شرایط برای برگزاری انتخابات در ۱۱ اسفندماه گفت: مردم هفته آینده خواب پریشان دشمن را پریشان‌تر خواهند کرد و برگ زرینی را در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت می‌کنند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.